Ocena kierowcy - Volvo 740 Sedan

Macek, 19 lat temu
Rok produkcji 1990
Volvo 740 Sedan 2.3 116KM 85kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Samochód jest świetnym wyjściem dla tych, którzy chcą mieć "inne", duże, niezawodne i markowe auto za niewielkie pieniądze. Wygląda też na to, że idzie na kultową furę :) Dla mnie to arcydzieło. Jedynie moc slinika i jego wyciszenie budzi we mnie pewne zastrzeżenia ale są przecież inne wersje silnikowe, pozwalające na więcej. Tak czy owak polecam gorąco
Silnik elastyczny, pozwala rozpędzić samochód do przyzwoitych prędkości. Nie ma kłopotu z prowadzeniem przy 160 km/h. nie daje jednak odpowiedniego przyspieszenia
Pewnie sporo zależy od tego jak była zadbana. Pozwala na dość elastyczną jazdę. U mnie "ciężko" wchodzi jedynka.
Naprawdę jest ok. Nie straszne mu dziury i koleiny. Daje poczucie bezpieczeństwa. Ostatnio przejechałem się passatem i... nie ma porównania, tam bujało jak na morzu
akwarium
nie można się czepiać niemal wszystko na swoim miejscu. Pomaga w prowadzeniu tylko, kto wymyślił włącznik świateł awaryjnych w tym miejscu...?
no i tu jest kłopot.... Latem jest ok, klimatyznacja potrafi zamrozić na kość ale zimą... mój sprzęt nie chce się dobrze rozgrzać innymi słowy w mroźne dni jest dość chłodno wewnątrz
jeżdziłem już wieloma samochodami ale to co oferuje ta maszyna to coś niesamowitego!!!!!!! Nie siedziałem w czymś obszerniejszym (może w kabinie Magnum jest podobnie :)))
To poważna moim zdaniem wada. Od 90km/h zaczyna się mieć wrażenie, że to nie auto tylko samolot.... Buczy strasznie (tylko dobre stereo pomaga...)
Moje volvo spala rewelacyjnie. Od 9.7 do 13 litrów LPG!!!!!! Średnio 11! KOszty są porównywalne do jazdy maluchem:) A 740 waży prawie 2 tony.....
w tej cenie można kupić CC 700..... Jak ktoś ma ochotę, może sobie je później wrzucić do bagaznika V740 (ja mam kombi:)))))
Jeśli nie brać pod uwagę stanu w jakim go kupiłem to co naprawiłem działa bezawaryjnie. Zatem liczę od chwili każdej naprawy
Po 15 latach eksploatacji korozja zjadła spód chłodnicy i trzeba było wymienić (prawie 1000pln). Poza tym maglownica jest po regeneracji. Jednak trzeba wziąść pod uwagę, że to 15 letni samochód i wszystko zależy od tego, jak się o niego dbało. Tu podobnie, co naprawiłem jest ok. Ogólny stan techniczny samochodu jest bardzo dobry (to diagnoza ostatnich 3 przeglądów). Myślę, że to jeden z najtrwalszych samochodów. Blachy są nie do zdarcia!!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 116KM 85kW [l/100km]

11,4