Ocena kierowcy - Volvo 740 Sedan

Mr. "Z", 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Volvo 740 Sedan 2.3 116KM 85kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
NIEZNISZCZALNY, NIEZAWODNY, NIEZATAPIALNY i wogóle mimo usilnych moich prób nie do zarżnięcia.Mimo upływu lat cały czas wygląda (nigdy nie miałem stłuczki) i sprawuje się jak na początku naszej znajomości. W między czasie miałem inne auta (tfu) duuużo młodsze i nawet podobnej klasy, a wolf i tak został i zostanie w rodzinie bo jak trzeba gdzieś jechać awaryjnie to zawsze mogę na niego liczyć. Poza tym zabawa tylnim napędem tego auta daje dużo satysfakcji. I love this fucking car.
nawet na gazie bardzo elastyczny i dynamiczny
precyzyjna i żadnych problemów (dbać tylko trzeba o sprzęgło, do tej pory wymagało tylko wymiany okładziny na tarczy- 50zł)
wspaniały, niezawodny sztywny most nie do zarąbania. wielokrotnie sprawdzałem driftując i paląc lacze
szyby, szyby, szyby... wąskie słupki, jak w akwarium ;-)
jaka jest każdy widzi. mnie nie przeszkadza, tylko nie pozwala się autku rozpędzić
ogrzewanie w połączeniu z podgrzewanymi fotelami może ugotować i usmażyć. w lato bez klimy - jak to bez klimy.Poza tym cięzko odparować przednią szybę jak zajdzie mgłą
Nic dodać nic ująć. wolność i swoboda dla wszystkich
zanim wypatroszyłem cały układ wydechowy, przerabiając go lekko, na wolnych obrotach trzeba było spojżeć deskę rozdzielczą żeby się zorientować czy pracuje teraz jest delikatnie głośniej ale bez przesady
no cóż, bęzyny to mój wolfik nie widział od wojny w wietnamie, a gazu pali od 10 do 20 (mam bardzo cięzką nogę)
no nie da się lepiej
po prostu NIC! przez 8lat jak go posiadam
od 5lat puka mi maglownica, jeżdżę po dziurach i nie oszczędzam go i NIC!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 116KM 85kW [l/100km]

13,0