Szukaj

Ocena kierowcy - Volvo 740 Sedan

mariusz, 16 lat temu
Silnik 2.3 155KM 114kW
Rok produkcji 1989
Przebieg: 225 tys. km
Volvo 740 Sedan 2.3 155KM 114kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
4,54
5% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
4,0
Całokształt
Volvo 740 to samochód który starzeje się bardzo wolno.Zabezpieczenie i jakość blach chyba nie mają równych.Wyposażenie np. podgrzewane fotele czy klima i otwierany dach razem nie jest często spotykane i teraz.Sylwetka jest nie do pomylenia z żadnym innym modelem i wyróżnia się pośród współczesnej masówki.Trwałość i niezawodność budzą szacunek a jeżdzę nim prawie 6 lat.Ile razy podczas tego okresu odwiedzali warsztaty moi znajomi z nowszymi samochodami! O komforcie nawet nie ma co wspominać- to najwyższa liga.Nawet bez poduszek powietrzych to bardzo ,bardzo bezpieczne auto.Bagażnik jest tak pakowny że już kilka razy robiłem zdjęcie tego co się tam zmieściło bo aż ciężko było uwierzyć.Za jedną z największych wad uważam natomiast / to nie żart / brak napędu na cztery koła.To duży,ciężki samochód z mocnym silnikiem i lekkim tyłem na dokładkę.Przy sliśkiej nawierzchni nawet lekkie naciśnięcie gazu zrywa przyczepność.Na piasku zakopuje się od razu a i ze śnieżnych zasp musiałem wypychać go niezliczoną ilość razy.Nie pomagają nawet bardzo porządne zimówki/pomagają oczywiście łańcuchy/.Jazda oblodzoną górską serpentyną dostarcza wielu emocji /zbyt wielu /.Do poćwiczenia poślizgów to natomiast model doskonały!
Wrażenia
4,0
Silnik
Świetna dynamika/ 16V,155KM/ kultura pracy mogłaby być lepsza.
5,0
Skrzynia biegów
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie+nadbieg / 5 / włączany przyciskiem.Barszo dobre rozwiązanie,pozwala błyskawicznie zmienić bieg podczas szybkiego wyprzedzania przy minimalnym ruchu ręki.
5,0
Układ jezdny
Trzyma się drogi jak przyklejony przy każdej prędkości.Bajka!
Komfort
5,0
Widoczność
Dzięki dużym szybom i kanciastym kształtom lepiej być nie może.Zresztą dzięki amortyzującym zderzakom nie trzeba się specjalnie martwić o to czy się puknie w jakąś barierkę czy nie.
5,0
Ergonomia
Wszystko co jest potrzebne do obsługi znajduję się tam gdzie być powinno.Żadnej radosnej twórczości jak to bywa we współczesnych modelach!
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Zero zaparowanych szyb.Przy nawiewie włączonym na szybę załącza się klima co odparowywanie szyby skraca do minimum.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Tylko takie kanciaki mogą mieć tyle miejsca! Bardzo mało samochodów pozwala na tak wygodne podróżowanie na tylnej kanapie trzem osobom.
4,0
Wyciszenie
Jest w miarę cicho chociaż kształty dają o sobie znać.Silnika prawie nie słychać.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Jak na tą masę i pojemność nie jest najgorzej.Ok 13 litrów w mieście i 10 w trasie.Przy włączonej klimie litr więcej.Koszty serwisu i części w ASO lepiej przemilczeć.Volvo nie jest tanie.
5,0
Stosunek jakość/cena
Posiadanie volvo nie jest tanie ale też dużo dostaje się w zamian!
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Zdarza się przepalić jakiejś żarówce!
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Wśród kilkunastolatków 740-stka to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów jakie znam.Z powodzeniem może konkurować z wieloma świeżymi samochodami pod wzgłędem częstotliwości odwiedzania warsztatów.
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...