Ocena kierowcy - Volvo 740 Sedan

Adam, 18 lat temu
Rok produkcji 1990
Volvo 740 Sedan 2.3 155KM 114kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Auto z poprzedniej epoki ale jeżdzi się nim doskonale i nie zamieniłbym go na jakąś nową Pandę czy inny śmieć
Jak to zwykle przy 16-zaworowcach ciągnie dopiero przy wyższych obrotach, ale dzięki dwóm wałkom wyrównoważającym pracuje cicho i bez wibracji. Moc wystarczająca do normalnej jazdy, chociaż zawsze przydałoby się trochę więcej.
4 biegi + overdrive, ciekawe rozwiązanie, bardzo wygodne w tzw. tasie gdy wciąż trzeba kogoś wyprzedzać, hamować, przyspieszać itd, wystarczy przycisk i wchodzi 5 bieg, lub redukcja. Dość długie drogi lewarka zmiany biegów, dwójka mogłaby wchodzić lżej.
Prowadzi się bardzo dobrze, szczególnie po prostej, ale w zakrętach też jest nieżle. Dobrze dobrane wspomaganie ( nie za lekko). Zimą na lużnych nawieżchniach i zimą mnóstwo radości z tylnego napędu.
ten samochód jest jak akwarium. Jedyna wada to wąska przednia szyba( wysocy kierowcy nie widzą świateł zawieszonych nad skrzyżowaniem)
Wszystko na swoim miejscu. Intryguje mnie tylko włącznik awaryjnych (dla małpy jakiejś chyba)
Rewelacja! Zimą grzane fotele i wydajne ogrzewanie, latem automatyczna klima. wszystko tak jak powinno być.
Mam 195 cm wzrostu i się mieszczę bez problemów, a za mną jeszcze jest miejsce na nogi dla pasażera z tyłu. Jedyny mankament to dość niski dach ze względu szyberdach
Jest bardzo dobrze. Dopiero przy wyższych prędkościach (150-160) dają o sobie znać kanciaste kształty, rynienki i inne duperele powodujące głośny szum powietrza.
Jak na taką masę i moc jest dobrze.
nie znalazłem samochodu z ABS, klimą, pełną elektryką skórą, i móstwem innych dupereli oraz mocnym silnikiem i blachą ocynk w tej kategorii cenowej
wszystko ok
W moim autku musiałem wymienić komputer sterujący wtryskiem. Niestety w Polsce części do silnika 2.3 16V są prawie niedostępne. i myślę że to właśnie jest największa wada tego auta

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 155KM 114kW [l/100km]

12,2