Lista ocen Volvo 850 Kombi (55) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karawaniarz
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
Najpoważniejsza usterka? Pęknięcie kołnierza przy złączce elastycznej w układzie wydechowym podczas jazdy. A bo stał sobie pod chmurką prawie dwa lata, zanim się min zająłem, to musiało się coś zestarzeć. Ale brzmiał za to jak ziejący ogniem behemot :)
~piterek
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
Może to mój akurat tak się źle spisuje, ale wymieniłem w nim juz tyle części, że ho ho. Chłodnica, zawieszenie, 2 pompy wody, uszczelnienie silnika, zapłon, ABS. Poprzedni właściciel miał to chyba gdzieś...
~Ł&D
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
wydaje mi się że przestrzegając zaleceń producenta nie powinien zawieść właściciela. Przy kupnie należy zwrócić uwagę na zawieszenie (drogie części), przekładnię kierowniczą (wycieki i luzy),
~HaryD miłośnik Volvo 850
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
poza wymianą łącznika stabilizatora w garażu, wymianą tarcz i klocków w racji przebiegu, normalnymi wymianami oleju itp autko jest niezawodne, lato czy zima jest tak samo dobre
~przemek@10sa.com
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Raz tylko strzelił pasek od pompy do wtrystkiwacza, ale prawdopodobnie mechanik nie wymienił, albo był trefny, bo się po prostu zsunał i obsmażył, redukując swą szerokość o 50%
~benchi
Kombi 2.0 143KM 105kW
Brak. Auto ma zadbane i użytkowane głównie na dalekich trasach. Dodatkowo regularne serwisy pozwalają znaleźć usterki zanim staną się poważne.
~Prezesik785@wp.pl
Kombi 2.5 10V 144KM 106kW
Jak na razie wymieniłam tylko uszczelkę pod głowicą (z planowaniem) i uszczelniacze koszt 900 zł. (przegrzanie silnika przez poprzedniego właściciela).
~Władek
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
łożysko przedniego koła (wymienia się je niestety razem z piastą-przez co jest dość drogie), przegub, do mymiany były tylne silentbloki.
~t.burghes@gmail.com
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
jeżeli poważną usterką jest niedziałająca (legenda już) tylna wycieraczka, jedna na reflektorze z przodu, latająca tapicerka tylnej klapy to ok.
~walcu@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 10V 126KM 93kW
Przy regularnym serwisowaniu i wymianie części eksploatacyjnych auto nie ma prawa stanąć na środku drogi chyba że grzebały przy min "złote rączki".
Volvo 850 Kombi