Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

Michał, 12 lat temu
Silnik 2.0 10V 126KM 93kW
Rok produkcji 1995
Volvo 850 Kombi 2.0 10V 126KM 93kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
mimo wszystko lubię ten samochód i uwielbiam nim jeździć:)))
moim zdaniem za mały silnik do tego samochodu, przydałoby się z 50KM więcej i myślę że byłoby całkiem nieźle.
lekkie szarpania przy zmianie biegów, choć nie zawsze. Poza tym bardzo dobrze, przy delikatnym wciskaniu zmienia biegi dużo szybciej tak przy 2000 obrotów.
bardzo dobre zawieszenie, nie czuć w nim tych naszych polskich nierówności na drogach:))
idealnie duże szyby z tyłu, pozwalają na spokojne parkowanie nawet kopertą, mogłyby być troszkę większe lusterka boczne, ale i te dają rade jak się przyzwyczaimy:))
bardzo dobrze, grzanie w zimie maksymalne osiąga w 3 do 4 minut po zapaleniu silnika, w lecie klma chłodzi cały samochód bez problemu. W moim jest dwustrefowa:))
Ja osobiście jestem zadowolony dla tej przestrzeni właśnie kupiłem ten samochód. Czteroosobowe wyjazdy z pełnym bagażnikiem po sufit dzięki wyciąganej kracie oddzielającej przestrzeń bagażową to poprostu czysta przyjemność.
cisza jak makiem zasiał, moi znajomi, którzy nie często mają dużo młodsze samochody są pod wrażeniem ciszy panującej podczas jazdy:))
pali jak smok szczególnie po mieście - tragedia. W mieście to nawet 16l gazu w Warszawskich korkach. Na trasie zdarza się mu spalić 12l LPG, ale to rzadkość:((
może być, jak na ten rok całkiem dobrze wyposarzony pojazd.
tak naprawdę to powinienem dać niższą ocenę, bo rok 2010 dla tego samochodu to był rok napraw i to bardzo drogich, ale cóż samochód ma swoje lata i kiedyś to musiało się wszystko popsuć, no i padło na mnie:)) nie dam maksymalnej, bo od czasu do czasu coś tam się zepsuje oczywiście jakieś tam drobiazgi.
no i tu mógłbym się rozpisać:)) ROK 2010: wymiana wiatraka wentylacji (1250zł), nagrzewnica (200zł), wymieniony silnik (2500zł z robocizną), jeszcze ze trzy uszczelki ale już nie pamiętam które w silniku (razem około 1000zł z robocizną), amortyzatory przód (600zł oryginał) - wytrzymały rok:(( polecam regeneracje za 300zł mamy dwa, a nie jeden.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 10V 126KM 93kW [l/100km]

13,3