Ocena kierowcy - Volvo 960 Sedan

Silnik 2.5 i 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1995
Volvo 960 Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Kupiłem auto w listopadzie 2017 r. Auto miało dużo wad ale na szczęście kupiłem za swoje a nie pożyczone pieniądze. Za Volvo z 1995 roku zapłaciłem niecałe 4000 zł. Autko miało instalację lpg niestety wadliwą. Przy 4500 obr./min. instalacja nie podawała więcej gazu i silnik się dławił. Jest to niebezpieczne, gdyż przy zgaśnięciu silnika nie działa wspomaganie i hamulce. Raz władowałbym się przez to w Porsche jadące znad przeciwka. Miałem farta... W moim wozie nie działał wskaźnik stanu paliwa zarówno Pb jak i lpg. Jeździłem na czuja, trochę stresu ale cóż- nie było kasy na naprawę. Zaskoczył mnie silnik. Od kiedy go kupiłem świeciła się jedna kontrolka. Po paru miesiącach zrozumiałem, że to niski poziom oleju...Innym razem zobaczyłem, że brakuje wody w zbiorniczku płynu chłodzącego. Inny by się już zatarł albo przegrzał he he. Silniki Volvo a przynajmniej te stare to pancerniaki! 960-tka ma zaskakująco dobry skręt. I to bardzo dobrze bo ma duży gabaryt. Jeździłbym do końca gdyby nie gnicie blachy i kilkanaście podwyżek OC. Wyliczyli mi 1450 zł przy 70 % zniżki! Chore...
W zimę ciężko wbija i wybija się wsteczny. Może dla tego, że nie miał wymienianego oleju w skrzyni... Nie wiem czy ktoś to robił przede mną. Ja też tego nie zrobiłem. 5 biegów do przodu i jeden wsteczny. Dla mnie jest ok.
Trzeba uważać na miejsce gdzie leży akumulator. U mnie przegniła blacha i można było włożyć dłoń. Na szczęście akumulator nie wypadł. Brat ma golfa 4 z 2000 roku. Też gnije. Dla tych co nie lubią rudej polecam auta z aluminium- jest kilka modeli.
W ciągu jednej zimy miałem 3 akumulatory. U mnie wchodził 74 Ah. Palcami się śrub nie odkręci. Trzeba kluczy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 24V 170KM 125kW [l/100km]

12,7