Ocena kierowcy - Volvo S40 I

mm1990@interia.eu, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Volvo S40 I 1.9 TD 115KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Wskazuje silnik,ponieważ opinia o francuskich silnikach powszechnie jest negatywna a tymczasem silnik jest miodny!Z innych rzeczy to potwierdziło się przekonanie ,że Volvo to solidna marka z zasłuzonym prestiżem.Następne będzie S60!
Kupując to auto,nie byłem przekonany czy robię właściwie(potęga urban legends!).Ale dziś po niemal dwuletniej eksploatacji cieszę się z tego zakupu.Lubię to auto!
naprawdę dobrze,żwawy,oszczędny.Pomimo że to francuski produkt od Renault.Dodatkowa atrakcja jest taka,że po wizycie na hamowni okazało się,iż auto ma moc rzędu 130 KM i moment 283Nm co czasem bywa przyjemne na skrzyżowaniach,choć to nie wyścigówka.
działanie skrzyni poprawne,jeszcze mi nie dokuczyła.
nie mam uwag,choć wymieniałem już drążki stabilizatora-cóż polskie dróżki.Mój egzemplarz ma sportowe zawieszenie-pewność w zakrętach okupiona niemożnością wypicia kawy podczas jazdy,co dla mnie i tak jest absurdem i brakiem szacunku dla kawy.
bez zastrzeżeń,trochę brakuje,jak to w sedanie tylnej wycieraczki.
jest wygodnie i przyjemnie.Już po pierwszych 10 min. czułem się pewnie.Gałki i przyciski poręczne,estetyczne.Nie ma kurków do gazu i za to chwała
sprawne działanie klimy i ciut mniej ogrzewania,ale wszak to diesel.
Z tyłu odrobinę mało miejsca gdy podróżować wiele godzin.Ale z przodu wygodnie,chyba że jedzie dwóch koszykarzy...
Nie jest to taka cisza jak w Lexusie(doświadczyłem!),a jednak jest bardzo dobrze.
silnik oszczędny,w miejskich korkach(Łódź)zimą 7,3 co uznaję za wynik przyzwoity.Trasa to zwykle 5,2- -5,4.ASO Volvo jest drogie!!Za to można znaleźć solidnego mechanika specjalizującego się w marce,a jednocześnie nie zażera się moją wartością netto. Podobnie części, lepiej kupić poza ASO,choćby w sklepach specjalizujących się w markach skandynawskich.Posiadają one solidne zamienniki w rozsądnych cenach.Choć zupełną taniochę typu ,,no name\" odradzam zdecydowanie.
Kupiłem moje S40 w Niemczech,czteroletnie.Nie było tanie,za to zadbane.Opłaciło sie.Tu w Polsce widziałem tańsze oferty ale zwykle coś było dyskusyjne...
Trzy razy bez powodu zapaliła się kontrolka poduszki.Dwa razy usuwana w ASO i jeden raz w warsztacie elektryki sam.,jak dotąd skutecznie. Reszta to rzeczy,które w aucie się zwyczajnie zużywają jak te wymienione wyżej elementy zawieszenia,a i te z powodu wrażliwego słuchu,znaczy się nie padły zupełnie przed wymianą.
Nie miałem (odpukać)poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 115KM 85kW [l/100km]

6,7