Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Piotr z Krakowa, 8 lat temu
Silnik 1.9 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Volvo S40 I 1.9 TD 115KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo dobra blacharka niezły silnik oraz skrzynia, wygodne fotele oraz brak widocznego zużycia na elementach jak kierownica i wszelkiego rodzaju przełącznikach
Silnik : wycieki oleju
Autem tym poruszam się od dwóch lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Kupiłem go jak miał 240 tys km i do tej pory nigdy mnie nie zawiódł. Silnik i skrzynia od PSA (czyli potocznie mówiąc od renówki). Z modeli Volvo z tamtych lat podobno najlepiej zmontowane. Gdyby z tyłu było trochę więcej miejsca...może S60, V70? i silnik D5 ?
Silnik pod względem mocy wystarczający, małe wycieki z egr, turbina na razie bez zarzutu (regenerowana przy 220 tkm) jeden wtrysk zregenerowałem i wymieniłem alternator, no cóż swoje lata ma i przebieg też,ale spokojnie powinienem dobić do pół miliona
Biegi nie haczą, dobrze zestrojone przełożenia, wymieniłem dwa łożyska (koszt 700 zl)
pomiędzy dobrze a bardzo dobrze, prowadzenie super natomiast tłumienie niektórych nierówności jest takie sobie
na poczatku cięko się cofało,to mój pierwszy sedan, teraz już nie mam z tym problemu, w kombi na pewno lepiej, bo na szybie tylnej kończy się auto
wszystko pod ręką, brakuje tylko miejsca na napoje
chłodzi i grzeje jak sie należy, tylko długo sie nagrzewa ale taki urok diesla, benzyna szybciej się nagrzewała
Miejsca może i nie mało, ale dla niższych osób, jak z przodu jest wygodnie to z tyłu jest ciaśniej, za to bagażnik jest przepastny w porównaniu do mojego poprzednika, ale w nim natomiast było wiecej miejsca w środku
jest nieźle choć mogłoby być lepiej, zwłaszcza przy wyższych prędkościach, do 150 jest znośnie
Auto nie jest paliwożerne, najczęściej jezdże po autostradach około 150-160km/h i spalanie wychodzi na poziomie 6,5-7 (4osoby+bagaż), do 130 spokojnie można zejść poniżej 6 litrów części i naprawy nie sa przesadnie drogie jesli nie jeździmy do aso
bardzo porządny samochód za rozsądne pieniądze, nieźle wyposażone i mało usterkowe
nie nazwałbym to usterkami a zużyciem elementów wynikających z przebiegu oraz wieku auta wtrysk- regeneracja 320 ze sprawdzeniem wszystkich, alternator używka 100, wycieki- uszczelnienie dojścia oleju do turbiny 450, wymiana wahacza przód 360, tylne wahacze 380
tu, odpukać nic się nie wydarzyło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 115KM 85kW [l/100km]

6,3