Ocena kierowcy - Volvo S40 II

Jakub, 6 lat temu
Rok produkcji 2005
Volvo S40 II 1.6 100KM 74kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu fenomenalne.
Układ elektryczny : Tak jak wyżej - licznik raz mnie negatywnie zaskoczył.
Bardzo ciekawe, miejskie autko. Dobrze się prowadzi, przejrzyste i ładne wnętrze, świetnie wygląda z zewnątrz. Silnik mimo, że mały daje radę 'zerwać' spod świateł, instalacja LPG STAG spisuje się bez zarzutu, (przejechałem nim 10 tys. km w ciągu 4 miesięcy). Na minus zdecydowanie wyciszenie (przy 140 w trasie ma obroty 4 tys. i jest dość głośno w środku) oraz nieco trzeszczące plastiki - jak na forda fajnie, jak na volvo trochę mało. Generalnie autko rodzinne to nie jest, ale 4 osoby w trasę nim spokojnie pojadą.
Na razie sprawuje się bardzo dobrze. Pali w sumie dość sporo jak na takie autko, ale też muszę przyznać, że nie oszczędzam go. Przy 140 na autostradzie wysokie obroty (4 tys.) i dość głośny. Do miasta wg mnie w zupełności wystarczy.
Czasem są problemy z wrzuceniem wstecznego. Poza tym bez zarzutów.
Prowadzenie fenomenalne. Lepiej skręcającym samochodem nie jeździłem.
Ok.
Autko dość wygodne (dla kierowcy i pasażera obok). Z tyłu wg mnie nieco za mało miejsca dla osoby powyżej 1.85 cm wzrostu.
Klimatyzacja i nawiewy działają bez zarzutów. Na minus fakt, że gdy ma się włączony nawiew na szybę przednią, nie można jednocześnie włączyć nawiewu na pasażera (co denerwuje, gdy parują szyby w aucie i trzeba co chwilę zmieniać ustawienia).
W sumie jak wyżej (w ergonomia)
Do 100 na godzinę fajnie, nawet do 120. Później już jednak trochę za głośno.
Jak na takie autko na prawdę są ok. (chyba, że ktoś koniecznie chce naprawiać w autoryzowanym serwisie - wtedy drogo).
Wg mnie znacznie lepszy wybór od 5 lat starszych pasatów czy innych bezwypadkowych audi a4, które Niemiec płakał jak sprzedawał. Autko ciekawe, wygodne, jak na volvo nie jakoś mega drogie, jak na forda daje jednak znacznie więcej komfortu. Ja nic lepszego jako średni sedan do 20 tys. (z benzyną i gazem) w roczniku 2005+ (kupowałem w październiku 2017) nie znalazłem.
Jedna przygoda z licznikiem - dostała się wilgoć i podczas jazdy licznik po prostu zgasł. Działały wszystkie systemy na zewnątrz, ale licznik nie wyświetlał niczego - ani prędkości, ani obrotów, ani paliwa itd. Nieprzyjemna usterka, ale podobno częsta w tych autach. Pomogło przelutowanie zimnych lutów na liczniku i na razie nie wróciła.
Jak dotąd brak, oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

11,0