Ocena kierowcy - Volvo S40 II

ajgor60, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Volvo S40 II 1.8 i 125KM 92kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Odporne na koleiny, trzymanie kierunku jazdy, dość komfortowe.
Nie jest to moje pierwsze auto, ale jedno z najleprzych jakie miałem.Dla mnie jest komfortowe i dobrze się prowadzi.Moę mieć jedynie zastrzeżenia do użtych materiałów, które mogły by być lepszej jakości jak choćby pokrycia siedzeń, czy niektóre plastiki. Od Volvo można oczekiwać więcej.
Motor pochodzi z Forda, 125KM to wartość, która nie oszałamia, ale wystarczy do sprawnej jazdy. Nie jest zbyt głośny, a jego dżwięk nie męczy.Aby jeżdzić żwao należy kręcić go po wyżej 4000 obrotów, wtedy i gang silnika staje się dość rasowy. Instalacja gazowa współpracuje z motorem bardzo dobrze i nie nastręcza problemów(pod warunkiem że gaz jest dory).
Skrzynia biegów jest przeciętna, haczy i pracuje dość ciężkawo. Miewałwm auta ,w któych skrzynie pracowały lepiej.
Może 5 to nieco dużo, ale 4+ to napewno. Zawieszenie to także Ford Fokus, a więc bardzo dobrze trzyma się drogi, nawet kręte, wąskie górzyste drogi auto z czterema osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem poknuje bez problemu.Jest dosyć sprężyste i na nierównościach można odczuć czasami mały dyskomfort. Manewrowanie tym autem nie sprawia trudności.
Widoczność mogą nieco ograniczać przednie słupki i w tym przypadku należy uważać.Gabaryty auta nie są duże, więc jest łatwe do wyczucia. Widoczność do przodu i do tyłu oraz w lusterkach jest dobra inie sprawia kłopotów podczas manewrów.
Osobiście cieszy mnie surowa prostota i nieskąplikowana obsługa przyrządów pokładowych.
Sprawny system szybkiego oczyszczania zaparowantch szyb to, to czego brakowało mi w innych autach. Auto nagzrewa się szybko, a kidey trzeba dobrze chłodzi.
Jestem niskiego wzrostu i z przodu czy z tyłu czuje się komfortowo. Najczęściej jednak trzymam kierownicę a pasażerowie, szczególnie ci po wyżej 180cm nażekają na szczupłość miejsca na nogi.
Przy wysokich prędkościach dżwięk silnika staje się wyrażny, ale nie męczący czy halaśliwy.W zależności od nawieżchni może zwiękrzyć się hałas opon.
Na benzynie jeżdżę mało, ale i tak spalanie w mieście nie przekrcza 10 l/100 km, gazu 11,5 l/100 km. W warunkach drogowych z klimą i pełnym obciążenim około 8,5 l/100 km gazu.
Auto nabyłem od pierwszego właściciela za rozsądną cenę, warte swej jakości.
Auto kupiłem z przebiegiem 147000 km, wymieniłem: olej, filtry, klocki hamulcowe i świece.Eksploatacja bez problemów.Czasem nie pali od pierwszego razu, albo lekko złapie i zagśnie.
Poważnych usterek nie miałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 125KM 92kW [l/100km]

Volvo S40 II