Ocena kierowcy - Volvo S60 I

pnitecki@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 T 180KM 132kW
Rok produkcji 2005
Volvo S60 I 2.0 T 180KM 132kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność, brak problemów z zawieszeniem na naszych słabych drogach (w poprzednim Audi A6, passacie czy bmw miałem z tym zawsze problemy). Auto wygodne, nie za duże niestety ale dla 3-4 osobowej rodziny jak najbardziej polecam. Wersja benzynowa bezobsługowa, turbina pracuje na niskim ciśnieniu doładowania tzw soft turbo więc powinna wytrzymać myśle że min 100tys km, samochód rozleniwia kierowce jest komfortowy, cichy i bezpieczny. Nie rzuca się w oczy jak niemieckie odpowiedniki choć jest elegancki, musi byc tylko na porządnej przynajmiej 17\'\'calowej feldze i być zadbany. Niestety wiele S60 z pierwszych lat produkcji wygląda dzisiaj bardzo przestarzale. Ogólnie fajne autko ktorym jestem bardzo mile zaskoczony bo chciałem kupić bmw 5 ale wyszło tak że w cenie bmw 5 z przebiegiem 150tysi mogłem kupić volvo S60 z przebiegiem 40tysi, wybrałem to drugie rozwiązanie z czego jestem dzisiaj b. zadowolony bo auto jest co już wczesniej pisałem zupełnie bezawaryjne.
Fajne auto, takie jak chciałem sobie kupić-wygodny dupowóz automat, zupełnie bezawaryjny aczkolwiek pijący troche paliwka. Usterek zero, rodzina go lubi bo zawiózł nas już na niejedne wakacje bez jakichkolwiek problemów. Skóra wygodna, mam wersje summum więc właściwie wszystkie dodatki które jeszcze bardziej rozleniwiają kierowce.Ogólnie 4, byłaby 5 gdyby nie wolna i słaba skrzynia automatyczna no i te spalanie.
Silnik jest wporządku, ani żadna rewelacja ani słaby, idealny do tego auta tak naprawdę. Spokojne podróżowanie i bezpieczeństwo jesli chce sie wyprzedzic na trasie. Myśle nad zrobieniem chipa w aucie który ma dać ponad 200KM i wtedy myśle ze już bedzie idealnie. Ogólnie 4 bo auto troche pali...chociaz 5 cylindrów 2litry i automat muszą w mieście troche brać.
Mam automata bo takiego własnie szukałem, skrzynia tylko przeciętna, jest to stara konstrukcja która przy dzisiejszych rozwiązaniach w skrzyniach dwusprzęgłowych typu DSG itd wypada bardzo słabo. Biegi zmienia długo, myśli, myśli, czasami delikatnie szarpie. Jest to według mnie najsłabszy element tego auta, chociaż ja jestem ogólnie zadowolony bo szukałem tzw dupowoza jak najbardziej wygodnego i nieproblematycznego.
Auto troche się za bardzo buja na zakrętach i wydaje mi sie nie do końca stabilne, w poprzednim audi A6 było lepiej. Ogólnie przeciętnie.
Wszystko OK, nie mam z tym problemu, do tego mam czujniki cofania z przodu i z tyłu w aucie seryjnie i dodatkowo zamontowaną kamere cofania więc problemów nie mam żadnych.
Wszystko na swoim miejscu, nie trzeba szukać przycisków itd. Naprawde 4 z plusem.
Działa normalnie, auto w zimie dość szybko się nagrzewa za co plus.
Wszyscy narzekają na małą ilośc z tyłu w tym aucie, to prawda że jest dość ciasno ale pojechaliśmy w 4 osoby do Austrii na narty i nikt tak naprawde nie narzekał, nie jest to skoda superb ale według mnie przez te przednie fotele które są bardzo duże i grube jest o te 5-10cm mniej miejsca z tyłu. Volvo postawiło na wygodę i bezpieczeństwo osób siedzących z przodu, ja najczesciej jezdze z Zonką i Dzieckiem z tyłu i dla mnie jest OK. Z przodu dużo miejsca i czuje się bezpiecznie w aucie.
4, podobnie jak w Audi A6 czy Bmw5, komfortowo i cicho chociaż żadko jezdze powyżej 150kmh.
Wiadomo dośc duży silnik i automat muszą swoje brać, w trasie auto pali 8-9 litrów, w mieście bez korków pali 11 z korkami 13.
Wszystko napisałem wyżej, stosunek jakości do ceny jak najbardziej dobry.
Mam auto ponad półtora roku i ZUPEŁNIE NIC sie nie dzieje, auto ma 5 lat i 70tys przebiegu, zawieszenie idealnie znosi nasze dziury a jezdze cały czas na 17\'\' felgach, w silniku wszystko pracuje jak trzeba, elektryka nie szwankuje, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony niezawodnością tego auta. Dałbym 6+ gdyby była możliwa.
Tak jak napisalem wyżej zupełnie nic się w aucie nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 180KM 132kW [l/100km]

8,6