Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Silnik 2.0 T 180KM 132kW
Rok produkcji 2002
Volvo S60 I 2.0 T 180KM 132kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Ładny dźwięk i kultura pracy
Z auta byłem bardzo zadowolony - przez 3 lata ani razu nie zawiodło, trzy razy byłem nim w Chorwacji i dowiozło bez problemów. Wygodne i dynamiczne za nieduże pieniądze. Według mnie lepiej wykonane niż np. Audi A4, które wcześniej posiadałem.
Silnik dynamiczny, cichy z ładnym dźwiękiem. Dobrze znosi LPG, przejechałem na nim 100 tys. km. Nie sprawia żadnych problemów.
Biegi przy 300 tys. km zaczęły wchodzić trochę ciężej - zapewne z powodu zużycia sprzęgła i dwumasu
Auto sztywne i zwarte, szkoda, że nie napęd na tył. Bardzo słaby skręt.
Jeśli auto nie było naprawiane blacharsko, nie powinno się nic dziać.
Z racji grubych słupków i dość niskiej pozycji za kierownicą nie ma szału z widocznością.
Bezsensowne umieszczenie przełącznika szyb elektrycznych, wnętrze przy przebiegu 300 tys już dość powycierane - głównie kierownica, gałka zmiany biegów oraz tunel środkowy.
Bez zastrzeżeń - zarówno zimą jak i latem wszystko OK.
Dla 4 osób normalnych rozmiarów bardzo dobrze - dla 5 już trochę gorzej, ale też nie jest źle. Bagażnik średnich rozmiarów, szczególnie jeśli posiada się LPG.
Przy wyższych prędkościach trochę słychać szum powietrza, jednak nie ma tragedii. Na wolnych obrotach silnika nie słychać prawie w ogóle.
Dość drogie części, jednak psują się tylko rzeczy eksploatacyjne - oryginalne części bardzo trwałe. Oryginalne części zawieszenia z przodu wymieniane przy około 250 tys km - jednak auto przez 200 tys km jeździło w Szwajcarii.
Za te pieniądze super auto, ciężko coś lepszego dostać.
Tylko rzeczy eksploatacyjne, jednak po osiągnięciu 300 tys km już czuć zużycie wielu elementów - zawieszenie, poduszki silnika, układ zapłonowy, wnętrze.
Koło dwumasowe odzywało się odkąd kupiłem auto - przez 100 tys. km nic się jednak z nim nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 180KM 132kW [l/100km]

11,3