Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Harnold2509, 3 lata temu
Silnik 2.4 20V 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Volvo S60 I 2.4 20V 140KM 103kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Samochodem jeżdżę od roku i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim z komfortu jazdy w długich trasach na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Skórzane fotele jakie posiadam w swoim egzemplarzu sprawdzają się rewelacyjnie. Dla oszczędnych polecam zamontowanie instalacji LPG, przy spalaniu 10-12l. i obecnych cenach benzyny i gazu instalacja zwróci się po ok. 20 tys. km (mi zwróciła się po ok. 18 tys.) Samochód ma też swoje minusy, ale opowiem o nich poniżej.
Jeżeli liczysz na super przyśpieszenie przy wyprzedzaniu to nie z silnikiem 140 KM (zmapowanie na 170 KM robi różnicę dopiero od 4 tys. obrotów), choć na spokojną jazdę 150-160 km/h zdecydowanie wystarczy. Jak ktoś wcześniej jeździł na silnikach typu 1.6 to dźwięk 2.4 zrobi na nim miłe wrażenie. Cichy w czasie jazdy.
Ja akurat mam manuala, biegi wchodzą płynnie. Nie narzekam.
Bardzo stabilny w tracie, przyjemnie się prowadzi. Polecam założenie felg 17 szczególnie do lepszego balansu przy większych prędkościach. Dramatyczny promień skrętu, parkowanie na małych parkingach czy na miejskich, wąskich chodnikach to MASAKRA (uwaga też w podziemnych parkingach ;)).
Jak to w Volvo "rudej szmaty" nie widać.
Przed kupnem dużo osób pisało o słabej widoczności w S60, ja nie mam większych zastrzeżeń, generalnie nie miałem sytuacji "braku wystarczającej widoczności".
Pojemny bagażnik, choć czasami doskwiera fakt, że nie dźwiga się cała klapa tylna razem z szybą.
Jak jest sprawna, nabita klima (btw. wielkość pojemnika na współczynnik do klimy u mnie to 1000g!) i wymieniony filtr kabinowy to: szybko chłodzi i szybko nagrzewa.
Kierowca i pasażer z przodu mają bardzo dużo miejsca. Wszystkie przyciski z głównego panelu są lekko zwrócone w stronę kierowcy, dzięki czemu korzystanie z nich w trakcie jazdy jest niezwykle proste i wygodne. Z tyłu z miejscem jest nieco gorzej tzn. jest go mało. Osoby powyżej 180 cm mogą mieć mało komfortowe warunki podróży, a powyżej 190 cm już na pewno komfortowo nie podróżują. Auto raczej dla czwórki niż piątki osób.
Bardzo dobre, szumy przy, których ciężko się rozmawia zaczynają się od 170 km/h.
Na ten moment z większych napraw to regeneracja alternatora (nowy kosztuje koło 1,8 tys.) 600zł oraz regulacja i dostrojenie układu elektrycznego 800zł - to tyle z napraw jakie mnie spotkały w pierwszym roku użytkowania.
Uważam, że jest to auto bardzo wygodne i komfortowe w przystępnej cenie. Warto kupić.
Wyłamujące się zatrzaski ramki od mieszka hamulca ręcznego.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20V 140KM 103kW [l/100km]