Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Silnik 2.5T i 20V 210KM 154kW
Rok produkcji 2003
Volvo S60 I 2.5T i 20V 210KM 154kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : wysprzęglik
Zaskoczenie - ponieważ nie spodziewałem się że Volvo będzie mieć tak często - konieczność wymiany różnych elementów. Kolejno przy przebiegu 115 tys. do wymiany: amortyzatory, linka hamulca ręcznego, tarcze (p+t), tłumik końcowy (brak zamienników), wysprzęglik, maglownica, taśma (?) do DSTC. Z opinii mechanika wynikało że za rok sprzęgło plus koło masowe (3 tys). itd. Serwis autoryzowany - drogo.
Doskonałe parametry - duża frajda z jazdy i swoboda w polskich warunkach - wyprzedzanie.Turbo daje duże możliwości i poczucie bezpieczeństwa. Wiele nowoczesnych auto z Tdieslem zostawało w tyle po krótkiej próbie rywalizacji.
Manual. Nigdy nie miałem żadnych problemów, płynna zmiana biegów. Brakowało 6 biegu.
Auto dobrze - poprawnie trzyma się drogi, jednak z uwagi na masę i osiągi trzeba mocno trzymać kierownicę :-) i uważać. Dużo zależy od ogumienia. Co do promienia skrętu to tragedia.
Poprawnie - z uwagi na duży przód i znacznie wysunięty kufer trzeba uważać przy parkowaniu.
Fotele przód - polecam - nigdy, nawet na trasie 1000 km nie miałem problemów z plecami, co często pojawiało się w innych autach.
Przód bezproblemowo, tył słaby nawiew z bocznych słupków. Ogółem poprawnie działają nawiewy i klima.
Przód komfortowo. Z tyłu mało miejsca na nogi- duże zaskoczenie in minus. Bagażnik pakowny, zależy kto ile potrzebuje, moja rodzina (2+2) mieściła się bezproblemowo.
Doskonale, cisza przy dużych predkościach. Nie żałować na dobre opony.
Pozytywne zaskoczenie. Średnio palił 8.5 w cyklu mieszanym (70% trasa) auto nie było kupowane z myślą do jeżdżenia po mieście.Jeśli ktoś jeździ rozsądnie i turbo - mocy używa wtedy kiedy potrzeba, bez problemów osiągnie 9 litrów na 100. Trasa po kraju około 2 tys. km w tym 20 % ruch miejski wyszło 8,3 l/100 z klimatyzacją.
Klapka w tunelu środkowym.
Tylko raz - komputer pokazał ubytek płynu hamulcowego - jak się okazało wyprzęgnik. Koszty wymiany poza ASO 1 - 1,2 tys zł. (część + robocizna)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5T i 20V 210KM 154kW [l/100km]

10,5