Ocena kierowcy - Volvo S60 I

marcinpr, 13 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : niezwykle elastyczny, ładnie przyśpiesza, mało pali
Zawieszenie : stuki w przednim zawieszeniu, wymieniłem tuleje wahaczy, gumy amorów itp nic to specjalnie nie pomogło, ale problem pojawia się rzadko, głównie podczas mrozu.
Jest dobrze, trzeba dbać, nie lać byle czego do baku, nie szaleć nadmiernie od tego jest benzyna,jeździć umiejętnie i pamiętać o zasadach prowadznia turbo diesla. No i trzeba mieć z 5tyś dodatkowo na remoncik, bo inaczej po jakimś czasie to załącza się reakcja łańcuchwa i jedno zaniedbanie pociąga kolejną usterkę itd.
dobra elastyczność, przyjemnie się zbiera
chodzi jak w zegarku, lekko i mały skok, żadnych luzów
mam wrażenie że czasami trochę pływa, ale są luzy na tulejach tylnego stabilizatora więc to pewnie to.
ja tam nie narzekam na takie rzeczy, używam głównie bocznych lusterek.Jest normalnie, albo ładny sportowy wygląd, albo fiat multipla i świat stoi otworem:-)
przydałaby się półka na drobnostki, poza tym ok.
w zimę potrzebuje z 4km nim otworzy się termostat, dobrze zaczyna grzać po 10.
to volvo to "mały"duży samochód
słabo tłumi dziury w jezdni jak na takie auto ale nie jest źle, mam 17' 225/45
robocizna droga, ceny części też, ale można znaleźć w necie różne zamienniki, oprócz silnika wszystko robię sam:-) Spalanie niskie w stosunku do osiągów. Ale opinie typu 5-6 l na sto mnie śmieszą. Jeżdżę średnio dynamicznie, zima miasto 8,5l trasa 7l, średnio za 100zł robię 300km przy 5zł/l ON
volvo to głównie prestiż, części mogłyby być tańsze, za tą cenę mogłoby być lepiej.
jeżdże 10miesięcy prawie 20tyś km, raz spaliła mi się żarówka postoju z tyłu i raz z przodu. Tak poza tym to siadam i jadę. Stoi pod chmurką całą zimę, wszystko działa, łacznie z akumulatorem bez żadnych doładowywań.
uszczelnienie pokrywy zaworów, uszczelki + robocizna 700zł,lekko ciekło prawdopodobnie od paru lat - standard w tym modelu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]

6,9