Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Rj, 9 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Super jednostka, chyba jeden z ostatnich długowiecznych diseli.
Zakup używanego Volvo S60 przyniósł mi naprawdę sporo radości. Auto idealne dla kogoś, kto chce jeździć długie trasy bezproblemowo i komfortowo, a przy tym niesamowicie oszczędnie. Po zakupie przy przebiegu 180 tys. jedyne co wymieniłem w moim S60 to klocki i świece żarowe, a raczej dbam o swoje samochody.
2.4 D5 to optymalna jednostka dla S60. Daje dużo radości z jazdy. Elastyczny, a przy tym jeżeli stosować zasady jazdy ekonomicznej - niesamowicie oszczędny.
Tu niestety jedynie poprawnie. Skrzynia 5-cio biegowa. W trasie zawsze brakowało mi tego dodatkowego przełożenia. Przy tym bardzo oporna podczas zmiany biegów - po Hondzie musiałem się długo do niej przyzwyczajać.
Auto prowadzi się doskonale przy każdej prędkości. Jedyny minus to promień skrętu, ale cóż to w końcu przedni napęd.
Bez uwag, bez problemu można parkować tyłem nawet bez czujników cofania.
Skandynawska pratkyczność - nic dodać, nic ująć. Chociaż trochę irytujący jest brak schowków w zasięgu kierowcy - nielicząc podłokietnika i uchwytów na napoje.
Ciepło zimą, chłodno w lecie. Wentylacja nigdy mnie nie zawiodła. Automatyczna klimatyzacja działa bardzo dobrze i nie wymaga praktycznie ingerencji ze strony kierowcy.
Z przodu bardzo dobrze. Z tyłu - nie jest to limuzyna do wożenia prezesa, ale dzieci w wieku szkolnym się pomieszczą. Bagażnik - jak na sedana bardzo pojemny i ustawny. W tej generacji zawiasy nie wnikają do środka!
Klasa premium:)
W moim przypadku po prostu taniocha. Praktycznie zero wydatków na części (świec i klocków nie liczę), zero na naprawy - tylko obsługa co 20 tys. i troszeczkę paliwa:)
Nie widzę dla S60 konkurencji wśrod używanych aut w tej klasie.
Zaświeciła mi się kontrolka AIRBAG - bez wpływu na pracę silnika.
Nic - po prostu nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]