Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Hubert, 8 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest bardzo zrywny, przy odpowiednim oleju i dodatkach silnik pracuje również bardzo cicho. I oczywiście spalanie które jest śmieszne w tym aucie.
Jes
Posiadam Volvo s60 163km w manualnej skrzyni biegów, auto rewelacyjnie zbiera sie do 100-tki, a spalanie jest śmieszne , wiele osób mi nie wierzy jak mówie że pięcio garowy silnik spala ok 5l, wtedy im pokazuję film który nagrałem podczas jazdy. Na nagraniu widać chwilowe spalanie ok 4,5l przy prędkości 145, na rozgrzanym silniku i na tempomacie oczywiście. Posiadam również s60 w automacie, autko dla żony. Nie chce innego, Spalanie w automacie ok 7-8l. Ale zaznaczam że żona jeździ tylko po mieście, i robi krótkie trasy ok. 3km. Wiec również jesteśmy zadowoleni ze spalania oraz z jazdy.Przy okazji napiszę o niby wadliwym automacie w tym aucie i ogromnym koszcie naprawy. Jak narazie musiałem wymienić koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem i wysprzęglikiem w s-60 z manualną skrzynią. koszt takiego zestawu z luka. to 3800zł. Koszt naprawy automatu który jest żywotniejszy jeżeli się wymienia olej regularnie to ok 4000zł. Więc porównywalnie.Pozdrawiam.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]

5,8