Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Nieamowity. Piekny dzwiek, sporo mocy.
Zawieszenie : Wyrobily sie tuleje w przednich wachaczach. Wymienilem cale wachacze. A teraz pojawily sie jakies stuki w tyle
Świetny wóz
Czasamo rano jak samochod postoi przez noc to ciezko zaraz po uruchomieniu zapiac wsteczny. Wtedy zapinam jedynke by co nieco ja rozruszac i jest ok. Ale to sie zdarza tylko czasami. Jedynka jest troche za krotka ale to przypadlosc chyba wszystkich diesli. No i w mojej wersji jest skrzynia 5 biegowa a na dluzszych przelotach 6ka by sie naprawde przydala. Ogolnie zero awarii.
Na moj gust za miekkie zawieszenie. Przy ostrych atakach w zakrecie sie za bardzo "kladzie" ale do normalnej jazdy ok.
Bez zarzutu! Twarda powloka bezbarwnego lakieru. Raz do roku kuracja woskowa i wyglada na 5+ Auto ma 16lat i nawet najmniejszego ogniska korozji nie widac. Naprawde szacun dla Volvo.
Do tylu taka sobie. Po czesci jest to tez wina tylnych zaglowkow no i po 6 latach uzytkowania nadal tyl przy cofaniu mam slabo wyczuty ( brak czujnikow) Mam wrazenie ze juz "dotykam" a tam 50cm
Mogloby byc lepiej ale to juz czepianie sie tak na serio. Schowek w dzwiach jest slusznych rozmiarow, przestrzen w podlokietniku rowniez. Ciezko tu oczekiwac poukrywanych schowkow tu i tam, ktore napewno by sie przydaly na drobiazgi ale nie jest to typowo rodzinne auto tylko komgortowy sedan. Ogolnie brak zarzutow.
Minusem jest to, ze sie duzy silnik dluzej nagrzewa zima a przez to trzeba z 10minut (jazdy ) poczekac az z wywietrznikow zacznie dmuchac cieple powietrze. Poza tym chlodzi i ziembi jak nalezy pod warunkiem odpowiedniego serwisowania klimatyzacji.
To moje pierwsze Volvo wiec nie wiem czy to domena marki czy konkretnie tego modelu ale fotele w tym aucie to bajka!!!!!! Wachalem sie miedzy Mazda 6 a wlasnie tym Volvo dopoki w nim nie usiadlem. Ogolnie komfort jest to bardzo mocny punkt tego auta.
Tutaj mogloby byc lepiej. Slinki ok ale za to szum opon moglby byc bardziej zniwelowany.
Spalanie w miescie to ok 8l. W trasie to wiadomo, ze zalezy jak kto ma ciezkie kopyto. Ja sie zazwyczaj jezdze w okolicach 130km/h i spalanie sie utrzymuje ja poziomie 7l. Auto raczej bezawarynje, tak wiec glownie elementy ekspolatacyjne jak klocki, plyny etc. Tutaj juz zalezy od wlasciciela jakiej polki cenowej bedzie sie trzymal. Mam wrazenie ze czesci sa drozsze 30% tak ogolnie np w zestawieniu z grupa VW.
Bomba!!!! Za cene Volvo naprawde dostajemy sporo solidnego i komfortowego auta. Bardzo dobry stosunek ceny do jakosci
Przepalajace sie zarowki
Padly tuleje w wachaczach, pompka przelwowa paliwa w baku, chlodnica intercoolera, czasami sie odzywa przeplywomierz. Jak na 6 lat uzytkowania i 16 letnie auto to awaryjnosc wlsciwie zerowa

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]

6,7