Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Waldemarus, 17 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2001
Volvo S60 I 2.4 D5 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Duży, ekonomiczny i wygodny samochód. Prezentuje się wspaniale i mimo upływu czasu nadal budzi respekt.
Trochę dziwne odgłosy podczas gaszenia silnika + drgania przenoszone na pedały gazu i sprzęgła. Ale to bardzo małe szzcegóły, można się przyzwyczaić. A ten pomruk podczas przyspieszania na 3 i 4 biegu, rewelacja.
Wszystko OK, ale wsteczny czasem ciężko wchodzi, nie wiem czemu tak jest, może ten model akurat tak ma.
Poprostu rewelacja, płynieszna drodze, ciasne zakrety pokonywanez predkością 160 km/h robią wrażenie. Auto trzyma sie drogi jakby byłu przyklejone.
Hm i tu mamy problem. Widoczność do tyły zerowa dno, kaplica. Zaparkować bez czujników parkowania jest ciężko. Na boki i do przodu jest OK ale do tyłu dramat.
Wszystko na swoim miejscu, pod ręką. Jak to w Volvo. Może trochę niefortunnie umieszczono pokrętło od komputera. Włączając kierunkowskaz często przekreca sie mimowolnie pokrętło komputera. Mało jest różnego rodzaju schowków, na tel. kom., okulary, i inne tego typu gadgety. Brak domykania szyb z pilota !!!
Bez zarzutu, klimat w autku wymażony. Klima chłodzi efektywnie niema efektu schładzania w jednym miejscu. Cały pojazd jest zchłodzony optymalnie i równomiernie. Ogrzewania nie przetestowałem jeszcze bo mamy lato.
Mogłoby być trochę więcej miejsca dla pasażerów z tyłu, ale i tak nie jest źle. Kierowca i pasażer z przody jadą komfortowo i wygodnie.
Mimo iż mam podziurawioną uszczelkę od dzrzwi to hałas dochodzący z zewątrz przy 170km/h jest bardzo umiarkowany. W Omedze przy tej prędkości jest dużo gorzej.
Ostatnia wycieczka na wakacje potwierdziła tylko niskie spalanie tego silnika. 500 km po drodze krajowej (prędkość średnia 50 km/h) + 700 po autostradzie (prędkość średnia 120 km/h) ogolnie cały czas sypałem 140 - 160 i tu Uwaga,średnie spalanie 5.4 l/100km. W miescie przy duzym ruchu trzeba liczyc sie z 6,5 do 6,7. A ekonomiczna jazda do 130 km/h to poniżej 5.4 l. Polecam ten silnik jako b.ekonomiczny. Przeglądy + części przystępne byle nierobić na Volvo bo wtedy 200% więcej. Ostatnio kupilem drążek kierowniczy 44PLN szuka
Może trochę za drogi, ale jakość, ekonomia i bezpieczeństwo Ci to wynagrodzi.
Na razie bez zarzutu.
Na razie bez zarzutu.