Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan Facelifting

Tomek_W, 5 lat temu
Silnik 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW
Rok produkcji 2017
Volvo S60 II Sedan Facelifting 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Dynamiczne piękne auto.
Perfekcyjna dynamika już od 1500obr/min. Nie trzeba kręcić żeby osiągnąć sensowną moc. Na autostradzie nie trzeba redukować z 6 żeby wyprzedzić tira.
Polecam raczej skrzynię manualną. Na jeździe próbnej miałem automat (6 biegowy) i niezbyt dobrze się to sprawdziło. Chcesz wyprzedzić tira wciskasz gaz a tu dopiero po ok. 1 s redukcja na niższy bieg i przyspieszenie. W manualu wcześniej redukujesz bo wiesz co chcesz zrobić. Poza tym w automacie jest mniejszy silnik (1,5l) a moc ta sama więc prawdopodobnie jest bardziej "wyżyłowany"
Sportowe zawieszenie trochę twarde i tłucze na dołkach ale za to przy dużych prędkościach dobrze się trzyma drogi.
Jest piękny...
Dla mnie nie ma problemu, ale jednak kamera cofania to fajna rzecz - miałem ją na jeździe próbnej ale już w moim samochodzie nie - jak była by taka możliwość to bym sobie ją zamówił.
Wszystko na miejscu wygodnie i blisko.
Super komfortowa - nawet nie odczuwasz jaki jest skwar na zewnątrz.
Dla mnie i dla mojej rodziny (2+2) wystarczająco dużo miejsca z przodu i z tyłu (nie jesteśmy wysocy) wszyscy poniżej 170cm. Może dla większych i tęższych osób było by ciaśniej. bagażnik niby mały bo tylko 380l ale porównując do np. Opel astra gdzie jest niby 370l to jest w vovlo dużo więcej miejsca. Ostatnio jechałem na tygodniowe wakacje i się spokojnie zmieściłem - chociaż wszyscy mówili że przy 2 dzieci trzeba mieć kombi.
Super cicho nawet przy prędkościach 120-140km/h. Przy przyspieszeniach (przy kręceniu silnika powyżej 3tyś) fajny dźwięk silnika - jakby "wyścigowy" - tak stwierdził mój syn.
Tego się niestety boję - ale myślę że przez pierwsze kilka lat nie będzie problemów z tym autem i tylko podstawowy serwis.
Auto w cennikowej cenie jest drogie - ale po wszystkich upustach okazało się że mam go w cenie auta innych marek już nie tak prestiżowych.
Niestety po przejechaniu 1000km wystąpił komunikat o awarii alarmu i musiałem jechać na serwis aby to wykasowali - nie wiem może to jakaś fabryczna jeszcze sprawa. Poza tym jak na razie ok.
Poważnych usterek brak - na razie przejechałem 1500km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW [l/100km]

7,3