Ocena kierowcy - Volvo S80 I

pawel44445, 8 lat temu
Silnik 2.9 24V 204KM 150kW
Rok produkcji 1998
Volvo S80 I 2.9 24V 204KM 150kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Zrobiłem tym samochodem ponad 90tys km i jestem bardzo zadowolony. Osobiście uważam, że jest bardzo wygodny, idealny w długie trasy, po długiej jeździe nie jestem zmęczony jazda. Dodam, że cały przebieg jaki "wykrecilem" jest na LPG i przy dobrze zrobionej instalacji jest idealnie. Przy takim przebiegu pojawiło się trochę usterek ale większość z nich to zwykła eksploatacja pojazdu. Robiłem takie rzeczy jak: przeguby zewnętrzne (radzę unikać tańszych bo nie wytrzymują - , przypadku tego auta tańszy to ok 350zl), spalily mi się chyba że 3 cewki (nowe są niestety drogie- oryginał bosch 200-300zl), a reszta to tylko klocki hamulcowe, olej i świece. Najgorsza i najtrudniejsza do usunięcia usterka to podnośnik szyby prawy przód. To najwiekszy minus jaki znalazłem. Dla silnika nie straszne są nawet duże predkosci- nie męczy się przy tym, skrzynia automatyczna jak na 4 biegi zmienia przełożenia całkiem nieźle, jak na swoją masę jest całkiem dynamiczny, nie trzeba się martwić przy wyprzedzaniu. Podsumowując: wygoda, wygoda, dobry silnik, ergonomia, bajeczny telefon (głośnik w zaglowku jest genialny), dobre wyposażenie, przyjemne prowadzenie, na równej drodze po prostu płynie, dobre wygluszenie, dobrze trzyma się drogi, automat sprawuje się dobrze wbrew powszechnej opinii, świetny tempomat, tempomat, widoczność. Minusy to duży promień zawracania i duże spalanie w mieście.
Silnik to bardzo dobra konstrukcja, nie jest zmęczony przebiegiem przy 270tys km, idealnie chodzi na LPG. Brak poważnych usterek. Polecam jeśli szukasz pewnego auta.
Uważam, z skrzynia chodzi dobrze jak na ten rocznik auta (1998). Ale nie jest to nowa konstrukcj więc zdarza mu się przeciagac na biegach i lekko szarpie. Ale idealnie radzi sobie zima przy włączonym (W).
Ogólnie moja ocena byłaby wyższa gdyby nie duży promień zawracania. Czasem jest to uciążliwe ale da sie przyzwyczaić.
Widoczność jest dobra z każdej strony. Z tyłu pomagają skladane zagłówki.
Uważam, że wnętrze jest zaprojektowane bardzo przejrzyście. Na pierwszy rzut oka jest sporo przycisków ale szybko stają się intuicyjne.
Wszystko działa dobrze. Jedyny minus jaki. Zauważyłem to to, że jak jest zimno, w środku fajnie sie nagrzeje i wyjdzie się z auta na 5 min to przy ponownym uruchomieniu przez chwilę dość mocno dmucha zimne powietrze. Reszta ok. Zimą ciepło, latem przyjemnie chłodno.
Co tu dużo mówić. Miejsca jest po prostu wystarczająco.
W dniu jest cicho ale mogłoby być jeszcze ciszej :)
Spalanie nie jest strasznie wysokie jak na pojemność i gabaryty. W LPG ekonomiczny. Drogie czesci lepszej jakości, kiepskie tańsze zamienniki. Każda nawet najdrobniejsza rzecz odchudzi portfel.
Za taką cenę jakość jest doskonala. Wykończenie jest milion razy lepsze niż w nowych samochodach niższej klasy. Dla mnie osobiście wygrywa np. Z oklepanym A6 z tego rocznika.
Pojawiały się drobne usterki takie jak przepalone cewki czy uszkodzony podnośnik szyby. Poza tym nic poza częściami eksploatacyjnymi.
Brak poważnych usterek. Ja w swoim aucie takich nie zanotowalem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.9 24V 204KM 150kW [l/100km]

12,2