Ocena kierowcy - Volvo S80 I

Silnik 2.4 TDi 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Volvo S80 I 2.4 TDi 163KM 120kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczna, dynamiczna, oszczędna bestia
Zawieszenie : Za słąbe na polskie drogi, końcówki drążków czy inne pierdoły przy przednich kołąch zużywają się za szybko
Układ elektryczny : Powoli zaczyna niedomagać: wyświetlacz komputera, zacinająca się szyba, przepalone żaróweczki w trudno dostępnych miejscach..
Auto bardzo fajne i przyjemne, koszty utrzymania dają żyć. Daje radę jako auto reprezentacyjne rodzinne (potężny bagażnik). Na autostradzie przy średniej prędkości 130-140 km/h komputer pokazywał bieżące spalanie na poziomie 2,9- 3,5 litra. Silnik elastyczny, oszczędny, aczkolwiek brakuje 6 biegu. Jedyna wada to zawieszenie. Trzeba przyzwyczaić się do gabarytów i mocno przekłamujących wg mnie lusterek. No i uważać trzeba na małych, ciasnych parkingach. Kupiłbym jeszcze raz.
Dynamiczna, elastyczna i oszczędna bestia. Od momentu kupna wymieniłem tylko czujnik ciśnienia paliwa. Wszystkie filtry i oleje wymieniane co rok. Przy wyprzedzaniu na trzecim biegu i mocnym dodaniu gazu Ziemia zaczyna obracać się w drugą stronę.
Biegi wchodzą łatwo, ale przydałby się 6 bieg. Drugi bieg trochę za krótki, jeśli wyprzedzanie zaczyna się akurat z tego biegu i ostro daje gazu.
Założyłem 17 calowe felgi i teraz trzyma się doskonale. Standardowe też dawały radę
Do tyłu trochę słabo, czujniki parkowania trochę pomagają, lusterka wg mnie trochę przekłamują i drżą przy prędkości 100 km/h i wyżej.
Wszystko w łatwo dostępnych miejscach. Bardzo pojemny bagażnik.
Po 6 km jazdy już jest gorąco, chłodzenie też dobrze. Jedynie co przeszkadza, to głośno pracująca wentylacja
Jako kierowca mam wystarczająco dużo miejsca,a mam 190 cm wzrostu. Pasażerowie także nie narzekają, nawet ci, którym wypadnie siedzieć za mną.
No tu jest tak sobie. Przy wyższych prędkościach słychać szum powietrza. System audio za to wymiata.
Biorąc pod uwagę ceny paliwa, a przede wszystkim ceny średniej jakości zamienników to koszty są znośne, z akcentem na zadowalające
Poważnych usterek nie miałem. Niestety największą wadą jest tu zawieszenie, moment nieuwagi i oprócz końcówek drążków, stabilizatorów trzeba wymienić opony
Zaczynają się niedomagania elektryczne: wyświetlacz komputera działa albo nie (podobno skutek wysokich temperatur- trzeba coś przelutować), nieopuszczająca sie szyba, padło ogrzewanie w jednym lusterku, kilka żaróweczek zdechło
Wymieniłem zawieszenie (amorki, sprężyny), ale polksie drogi już zrobiły swoje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TDi 163KM 120kW [l/100km]

6,7