Ocena kierowcy - Volvo S80 I

Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1999
Volvo S80 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie - REWELACJA
Karoseria : dramatycznie słabe jakościowo zamki w drzwiach
Zawieszenie : nie daje rady z polskimi szosami;)
Silnik : rozsypał się silentblock/ słabe poduszki pod silnikiem
S80 to bardzo dobry samochód ale dla osoby cierpliwej;) Bezpieczny, maksymalnie wygodny, prestiżowy i dynamiczny. Bardzo małe spalanie jak na takie duże auto. Ma swoje odpały i charakterystyczne zagrania w stosunku do posiadacza ale i tak daje się lubić. Nadrabia drobne usterki w codziennej eksploatacji z niskim rachunkami za paliwo i ogromną przyjemnością z jazdy
Przy zakupie spodziewałem się jednostki napędowej, która będzie dawała o sobie zapomnieć podczas jazdy. Tymczasem w Volvo jest silnik jednak troszkę bardziej pasujący do swojego docelowego VW T4;) Do dźwięków wydawanych przez jednostkę można się przyzwyczaić, a z czasem stają się nawet przyjemne;) silnik zdecydowanie nadrabia niskim spalaniem(!!) i łatwo dostępnymi częściami z dużym wyborem zamienników (ze względu na popularność 2.5TDI w VW;)) 140KM w aucie ważącym troszkę ponad 1550kg jak dla mnie wystarczająco choć demonem prędkości Volvo nie jest.
Biegi wchodzą bardzo płynnie i precyzyjnie! Dobre zestrojona z jednostką napędową skrzynia zapewnia nam pełną kontrolę nad autkiem:) oczywiście mowa o skrzyni manualnej, którą mam okazję użytkować.
Auto posłusznie reaguje na wszelkie ruchy kierownicą. Bardzo dobrze trzyma się drogi nawet przy sporych prędkościach. Spory promień skrętu ale bez przesady;)
Przesiadając się z Mazdy 626 bałem się, że będzie ciężko, ale w pełni nie podzielam zdania, że jazda S80 po mieście to koszmar - widoczność świetna;)
Wszystko na swoim miejscu- obsługa podstawowych funkcji bezproblemowa. Polecam lekturę instrukcji- auta tego typu z zasady mają dużo dodatkowego wyposażenia, które w tym przypadku często bywa pomysłowo ukryte pod różnymi przyciskami o nieokreślonym przeznaczeniu. Nie wyobrażam sobie obsługi radia bez sterowania z kierownicy! Klima - automatyczna dość dziwna w obsłudze i nie potrafię nigdy ustawić tak jak powinno być;) w kwestii klimy moje Volvo samo decyduje jaka temp. będzie dla niego najlepsza;)
ogrzewanie wymaga cierpliwości- kiedy już w końcu zacznie grzać na poważnie to jest aż za ostro- klima w mojej ocenie trudna do ustawienia i mam wrażenie, że zdarza jej się oszukiwać;)
Nikt nie narzeka na brak miejsca, bez względu na to, gdzie siedzi! Miejsca jest bardzo dużo. Ogromny bagażnik!
Troszkę zbyt głośny jak na takiej klasy auto. W środku niestety też ciągle coś piszczy skrzypi itd.;p generalnie osoby z wyczulonym słuchem - polecam unikanie 2.5 TDI.
Zużycie paliwa jest rewelacyjne! Nikt nie wierzy, że auto potrafi zadowolić się ok.6L/100km ON przy oszczędniej jeździe, a i w mieście zużywa małe ilości paliwka:) w sumie właśnie spalanie przesądziło, że zakupiłem ten model - jestem studentem i nie stać mnie na lanie do baku bez końca:) Części eksploatacyjne tanie o ile mówimy o zamiennikach - są dobrze dostępne/ inne -tzn. rzadziej wymieniane - DRAMAT - ciężko dostać i ceny wywalone w kosmos;/ wymieniałem półoś przód- pociągnęło po kieszeni;/ Nie ma problemu natomiast ze znalezieniem kogoś kto podejmie się napraw - auto jak auto - każdy mechanik potrafi to poskładać:).
Chyba lepiej być nie może! Kupiłem samochód za ok 13tys. zł. Za taką cenę taki samochód? niemożliwe!! Zdecydowanie wybija się jakością spośród innych aut- w/w usterki wynikają raczej z ostrej eksploatacji po bruku i dziurawym asfalcie w moim wykonaniu niż z niedoróbek jakościowych.
Na małe przygody trzeba się przygotować - częste naprawy zawieszenia, które nieustająco daje o sobie znać;) Nie miałem póki co większych problemów z silnikiem chociaż też zdarza mu się zadławić przy odpalaniu lub nieciekawie zaklekotać - nie ma szału. Komputer pokładowy lubi straszyć człowieka:) Bardzo awaryjne zamki w drzwiach - ciągle tylko awarie a podaż części mała. W tym modelu natomiast z tego co się dowiedziałem normalne jest lekkie \"branie\" oleju
Brak póki co poważnych usterek

Usterki Volvo S80 I

Volvo S80 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu