Ocena kierowcy - Volvo S80 I

Inne : Fotele
Zawieszenie : łączniki stabilizatora
Silnik : Ciągłe błędy
Inne : Układ kierowniczy
Auto kupiłem przy przebiegu 178 000 km. Użytkowałem je ponad dwa lata chociaż tak naprawde to około 1,5 roku bo reszta to postój na warsztacie. Sprzedałem z przebiegiem 222 000 km i był to jeden z lepszych dni w moim życiu. Moja stara Toyota Carina w tym czsie przejechała dwa razy taką odległośc bo momentami była użytkowana przezemnie i moją żonę. Samochód genialnie wygodny i to wszystko. Bałem sie nim wyjechać w dłuższą trasę. to żona która go najbardziej kochała pierwsza powiedziała to nie ma sensu. A oto co było konieczne do naprawy aby samochód móc użytkować przez okres dwóch lat i 45 000 km. Wymiana tulei wahaczy, poduszek silnika, amortyzatorów, łożysk, 2 razy łączniki stab., tarcz ham., 2 razy kpl. naprawczy zacisków ham., pas kierowcy (zablokował się), skrzynia biegów naprawa, pompa wody wymiana, vacum pompa wymiana, pompa wtryskowa regeneracja, przekładnia kierownicza regeneracja, radio cd wymiana, sprzęgło klimatyzacji wymiana, moduł ABS wymiana, zawór zwrotny spalin wymiana, tapicerka słupka prawego wymiana, zamek drzwi kierowcy wymiana, prowadnica szyby kierowcy wymina, rozrusznik 2 razy naprawa, przewody ustawienia kąta wtrysku, rozszczelniona i cieknąca nagrzewnica w tym nowa 2 razy. Nie pisze o sytuacjach kiedy wsiadamy do samochodu aby wyruszyć w góry a pod samochodem kałuża pękł przewód wspomagania. No i cóż pojechaliśmy 18to letnią TOYOTĄ bez zarzutu. Nie pisze tutaj o rzeczach eksploatacyjnych typu oleje filtry czy paski bo to normalne. Samochód nieprawdopodobnie zepsuł mi zdrowie Zakupiłem go za 25 tyś zł. Koszty nieprzewidzianych napraw łącznie przez okres użytkowania po podliczeniu około 20 000 zł. Proszę wyciągnąć wnioski samemu. Przebieg pojazdu oryginalny sprawdzany w stacjach obsługi za granicą i w polsce zgodny z książką serwisową.
Silnik generalnie dobrze się sprawował, mocny i oszczędny ale osprzęt awaryjny nie do przyjęcia.
Bardzo dobra intuicyjnie zmienia biegi.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

8,8