Ocena kierowcy - Volvo S80 II Sedan

chris43, 7 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2007
Volvo S80 II Sedan 2.4 D5 185KM 136kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie i komfort. Głównie siedzenia.Rewelacja. Do Chorwacji nigdy nie dojechałem tak wypoczęty jak właśnie w Volvo.
Inne : Skrzypiące niektóre plastiki w środku.Panele drzwi.
Volvo jednak ma coś w sobie. Ponad 11 lat temu miałem S80 I benzynę chyba 2,9 poj. Bardzo dobrze wspominam ten samochodzik. Posiadam i opisuję wersję z silnikiem diesla 2,4 5 cylindrów moc 163KM którego a auto-centrum nie uwzględniono.
Silnik mnie urzeka elastycznością no i dżwiękiem przy mocnym wciśnięciu pedału gazu.
Wybór manualnej wersji był dla mnie warunkiem zakupu S80-tki. Automaty są raczej kiepskie, przynajmniej tak je opisują.
Nie jest to na pewno samochód do pokonywania ostrych zakrętów z dużą prędkością. I bardzo dobrze!
Dla mnie super siedzenia i nagłośnienie. Podróż na mazury 260km w nocy na rybki mija szybko i komfortowo.
Dla mnie w zasadzie wzorowa. Prosto ale bardzo przejrzyście.
Wzorowa
Dla kierowcy super ( jam mam 176 cm) co do pasażerów nie wiem bo ich w ogóle nie wożę .
Do 140-160 km/h b.dobrze wyżej już troszkę hałasuję ale raczej uszczelki w oknach niż silnik
Jak na masę i gabaryty to bardzo dobrze. Autostrada 8,2 do 160km/h, trasa na mazury max do 120km (noc) 6,4.
Na chwilę obecną nie ma tragedii. Ceny porównywalne do innych samochodów z tej półki.
Odpukać , usterek brak.
Brak