Ocena kierowcy - Volvo S80 II Sedan

Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2007
Volvo S80 II Sedan 2.4 D5 185KM 136kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Super silnik.
Inne : Ciężko mi się na siłę doszukiwać.
Całokształt -- Najlepszy samochód jakim jeździłem. Bardzo luksusowy, a zarazem nie rzuca się w oczy jak mercedes, nie zajeżdża wsią jak bmw... :) Jeśli zmienię, czego nie planuję, to tylko i wyłącznie na nowszy model Volvo S80. Każdy, kto choć raz był właścicielem potwierdzi moje słowa.
Silnik 2.4 D5 to najlepszy możliwy wybór w tym modelu. Dobra kultura pracy. Trochę głośny jak się depnie, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Chodzi jakby to było V6 :) Super mruknięcie przy dodawaniu gazu.
Nic się do tej pory nie dzieje, ale poprzedni właściciel dbał o auto w ASO Volvo, a ja serwis skrzyni robię raz do roku (płukanie + wymiana oleju) w Bosh Service. Czuć delikatnie zmianę z 2 na 3 bieg, ale ten typ podobno tak ma.
Brak zastrzeżeń... Chociaż... Na zimowych oponach przy wyższym balonie czuć, że auto jest miększe.
Widoczność bez zastrzeżeń + czujniki parkowania przód i tył.
W zasadzie mam w aucie wszystko :) Trudno dostępny jest tylko uchwyt do otwierania maski - jakoś tak dziwnie schowany za pedałem hamulca ręcznego.
Idealne. Odmrażanie szyby tył, przedmuchanie szyby przedniej. Podgrzewane lusterka. W aucie dość szybko się robi ciepło. Chyba typowo pod Szwecję :P Mam też podgrzewane i wentylowane siedzenia, także jest extra na każdą porę roku.
Samochód wygodny do długich podróży nawet dla 4 osób. Przestrzeni jest dość :) Bagażnik też wg mnie wystarczający, chociaż kombi ma więcej przestrzeni, jednak jest brzydsze (subiektywnie).
Chciałbym, aby auto było ciche jak Lexus, jednak tego nie ma. Na pewno lepiej w środku niż w innych autkach, jednak nie jest źle.
Serwis znośny cenowo. Części w zasadzie porównywalne do innych aut tej klasy. Pali od 6,5 do 9 litrów oleju napędowego. Częstotliwość serwisu (wymiany, regulacje, czyszczenia, odgrzybiania) w zasadzie sam ustalam i robię to wszystko książkowo, wobec czego można taniej.
Jak na początku - NAJLEPSZE auto jakim jeździłem (może dlatego nie jestem do końca obiektywny ;) )
Drobne usterki praktycznie nie występują. Nie przepaliły mi się jeszcze żarówki, nie działo się nic z elektryką. No po prostu nic.
Przy porządnym serwisie to i przy tym przebiegu - BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]