Lista ocen Volvo V40 I (409) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 381 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Spalanie doskonale jak na takie duze auto. Pozytywnie mnie zaskoczylo w wakacje. 4 osoby + bagaze, trasa Sosnowiec - Zadar (Chorwacja) 5,5L ON na 100km. W cyklu mieszanym ( do pracy trasa 25km i drugie tyle po miescie) do 7L na 100km. Ale moze tez spalic nawet i 8L/100km jesli mocno depnac, do tego zima.
~Adik
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Spalanie jest przyzwoite a jeśli chodzi o ceny napraw które już nam się mogą czesem przytrafić to zależy gdzie autko naprawiwmy. Jesli będzie to ASO lub jakiś inny renomowany warsztat to ceny będą napepwno wysokie. Ja przeglądów i wymian dokonuje u zaprzyjaźnionego mechanika i ceny są według mnie przystępne.
~lenymtb@poczta.fm
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
części w dobrych cenach...jak narzekasz kup passata i wymień mu zawieszenie to się dowiesz co to znaczą koszty albo rozrząd w audi1.9 2tyś nie twoje tu 800zł z robotą i pompą wody głupi by jej od razu nie wymieniał....jak cię nie stać chodz na nogach..proste:) spalanie opisze w tabeli
~bambataa@go2.pl
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
To chyba najwiekszy + tego pojazdu! Mile zaskoczenie i usmiech na twarzy kierowcy :D W trasie, w 5 osob + bagarze, spala mi srednio 5-5,5 litra kompostu, przy sredniej predkosci 120km/h. W miescie w lato to jakies 6,5l. W zime 7.5l ropy. Bardzo dobre spalanie wg mnie - zwlaszcza na kombiaka 1.9!
~rajmundz@wp.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
średnio 6,6l/100 km z ostatnich 9000 km - i komputer mówi prawdę bo go sprawdzałem, miasto do 7,5, trasa ok. 5,8. Przeglądy robię w znajomym warsztacie, a kontrolkę service gaszę sam sposobem z internetu. Z napraw to tylko robiłem zawieszenie za 600 pln, a przejechałem od zakupu 34000km
~ulafsenn
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Jazda z włączoną klimatyzacją daje o około o.5 litra większe zużycie benzyny. Samochód mimo stosunkowo nie wielkich gabarytów w mieście potrafi spalić do 11 litrów. Jazda w trasie znacznie obniża pobór paliwa.Nie przekraczając 90 km/h jest możliwe zejście do 6 litrów.
~Przemek P
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Przy zachowaniu wysokiej kultury jazdy to auto jeździ chyba na powietrze! Części i osprzęt silnika są bardzo tanie - ze względu na silnik Renault. Rozrząd wymienią w każdym nieautoryzowanym serwisie Renault! Porządnie (bo na co dzień robią tylko te silniki) i za śmieszne pieniądze.
~y@ro
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
W mieście z klimą zamykam się w 6,7 l/100km. przeglądy poza ASO - ceny znośne. Części - nie wiem - do tej pory robiłem tylko łączniki stabilizatorów i wymieniłem przekaźnik w CEM (cały CEM - 250 PLN, a wymiana spalonego przekaźnika - 15 minut roboty i 2,50 PLN).
~Ziołek
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Zużycie paliwa doskonale. Niziutkie. Trasa przy jeździe około 100km/h 5,8l/100km. W mieście samochód przy obciążeniu pali mi średnio 6,7l/100km. Ceny przeglądów niskie pod warunkiem, że omija się szerokim łukiem stacje ASO, które łupią klientów. Potrafi być niedrogi.
~misiaaak
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
zużycie paliwa poniżej 6 litrów przy 80% jazdy w mieście jest wg mnie rewelacyjne w stosunku do gabarytów i ciężaru autka. ceny części nie są wcale duże, a dodatkowym atutem jest, że rzadko się je kupuje - ja zmieniam tylko olej i filtry oraz części takie jak klocki ham.