Ocena kierowcy - Volvo V40 I

erkowalski, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Trwałość jednostki ulegającej moim zachciankom:)
Fajne autko przyjemne w prowadzeniu i ma to coś:) Dla młodziaków (jak i tych którzy po prostu chcą bezpiecznie wyprzedzać) polecam mocniejsze jednostki. 1.9T i 2.0. Jednak są sporo droższe w utrzymaniu.
Mam LPG BRC. Dla gazu to trochę za słaba jednostka jak na tą budę. Na benzynie jest żwawy.
DSG to nie jest :) Ale nie mam zastrzeżeń.. Tuleje pod skrzynią siadają, stąd użytkownicy mają kłopoty z 1nką i wstecznym ale naprawa kosztuje niewiele.
Nielubi nierówności (jest głodny i średnio je tłumi) ale odwdzięcza się trakcją, \"czuć integrację\" z autem a to sobie cenię. Jest twardy i pewnie się prowadzi. Pozwala szybko pokonywać zakręty, jeśli zbyt ambitnie wchodzimy w łuki można to spokojnie korygować.
Dobrze tylko przednie słupki ciut za szerokie, a tylna szyba daleko, jak to w kombiaku. Da rade się przyzwyczaić.
Brawa! Kierowca może wygodnie się usadowić. Podłokietnik bardzo przydatny ale utrudnia dostęp do h. ręcznego i troszkę za wąski - czasem jeśli ustawienie odpowiada pasażerowie również chcieliby na nim umieścić łokieć.
Klima bez zastrzeżeń. Ogrzewania czasem zawodziło - ale to pewnie przez termostat. W okresie zimowym warto zatkać dolny wlot chłodnicy (pokrywa wlotu jest na wyposażeniu tej wersji silnikowej), to znacznie pomaga w nagrzewaniu kabiny.
Z zewnątrz to autobus natomiast w środku kompakt; Poczujemy jeśli podróżujemy w piątkę. Natomiast cztery osoby czeka wygodna podróż.
Głośno nie jest, ale najciszej też nie.
Naprawy tanie, części dostępne. Mam ciężką nogę i pali 12l. Przy oszczędnej jeździe można działać cuda i zamknąć się w 8/100 LPG.
Satysfakcja gwarantowana :)
-Przed liftem 99\' wnętrze gumowe przyciski podatne na zadrapania, zarysowania -Świata obrysowe (przepalają się żaróweczki) Zależnie od przebiegu i rodzaju dróg po których podróżujemy: -Tuleje wachacza z tyłu (w tym modelu przędzej czy później nadejdzie czas na ich wymianę) -Poduszki silnika, tuleje skrzyni -Końówki drążka kierownicy (w jednej miałem luzy) Uwaga ba elastyczne przewody hamulcowe (tuż przy kole). Mogą być \"nadgryzione\" i w decydującym momencie puścić skutecznie utrudniając zatrzymanie pojazdu.
Poważnych usterek brak. Dostaje po garach a pobocze jest mu obce. Przejechałem 50 tysięcy w rok i nic.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

9,8