Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Mario1, 8 lat temu
Silnik 1.9 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Niestety bardzo się zawiodłem jeżeli chodzi o ten samochód. Jezeli chodzi o wygląd to bardzo mi sie podoba, tak samo jak i komfort jazdy, też jest bardzo przyzwoity. Niestety już tydzień po zakupie samochodu umarła pompa wspomagania i maglownica co kosztowało mnie około 1300zł, a po czasie stopniowo pojawiały się co raz częściej problemy z gaśnięciem samochodu na wolnych obrotach, teraz przy każdym zatrzymaniu samochodu gaśnie jeżeli nie trzymam obrotów na poziomie przynajmniej 1300-1500. Uszkodzony regulator ciśnienia paliwa, a koszt naprawy to około 500zł. Wykończenie w środku właściwie z wyglądu mi nie przeszkadza, ale te plastiki (głównie elementy drzwi), które trzeszczą trochę wkurzają gdy muzyka gra trochę głośniej. Zawieszenie trochę dla mnie za twarde bo każda dziura w drodze, jest zwykle wyraźnie odczuwalna.
Silnik mimo wysokiego przebiegu do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł, 1.9 diesel od Renault dobrze się sprawuje, w ogóle nie bierze oleju. Ładnie chodzi, po zakupie od pierwszego właściciela nie było słychać, że to typowy diesel.
Jeżeli chodzi o skrzynię biegów, to nie mam z nią żadnych problemów, jedynym mankamentem do jakiego mogę się przyczepić jest to, że podczas jazdy dźwignia lekko przestawia się do przodu przy wciśnięciu gazu i wraca po jego odpuszczeniu.
Widoczność na początku bardzo mi doskwierała, jednak to kwestia przyzwyczajenia, po przesiadce z Mondeo Mk3 miałem problem na początku.
Ogrzewanie działa w porządku dosyć szybko się nagrzewa, ale automatyczna klimatyzacja nie działa tak jakbym tego oczekiwał. Raz wieje na full, po chwili prawie w ogóle zamiast cały czas wiać jednostajnym powiewem.
Wyciszenie przeciętne, zależy z jaką prędkością się jedzie i jakie ma się opony. Powyżej 100km/h już jest gorzej.
Drobne usterki: jeden urwany haczyk do trzymania żaluzji od bagażnika, który trzyma się na jednym wkręcie w cienkim plastiku, klakson nie działa bo w układzie pod kierownicą coś się zepsuło. Światła mijania przestały działać bo coś padło w przełączniku świateł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 115KM 85kW [l/100km]

7,2