Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Volvo V40 I 1.9 TD 115KM 85kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód zakupiłem od pierwszego właściciela z przebiegiem180000 który zakupił go w polskim salonie.Przez 5 lat zrobiłem nim 70 tys kilometrów.Auto nigdy mnie nie zawiodło , nie było nigdy holowane i nigdy nie jechało na lawecie.Z większych napraw to regeneracja turbo od razu po zakupie( rzygało olejem ), do dziś jest ok. Regenerowałem też alternator bo się spalił przy przebiegu 200 tys. Samochód od nowości jest na fabrycznym sprzęgle i dwumasie i na dzień dzisiejszy ( przebieg 250 tys) nic nie stuka, sprzęgło się nie ślizga. ( pewnie dlatego, że jest to prawdziwy przebieg a nie volvo od niemca skręcone z 500 tys). Reszta napraw to typowa eksploatacja- tarcze ,klocki, olej( co 10 tys wraz z wszystkimi filtrami) , łączniki stabilizatorów i amortyzatory z przodu. Co do spalania to głównie jazda po mieście ( Wrocław) i wyjazdy na wakacje. w mieście latem pali 9l w zimie 10 l. (krótkie przejazdy do 5 km, auto się nawet porządnie nie rozgrzeje) w trasie przy spokojnej jeździe 6,5 l na autostradzie przy spokojnej jeździe tak do 130km/h pali 7 l przy jeździe 180 km/h pali 9,5 l przy świrowaniu po mieście więcej jak 12 l nie spali Ogólnie nogę mam ciężką ale spalanie jest naprawdę zadowalające
Auto śmiga elegancko. Dobrze się zbiera, na autostradzie pojedzie max 200 km/h.
działa bez zarzutu
od zakupu działa bez zarzutu
brak korozji.
dobra
może być
może być, musiałem wymienić panel klimatyzacji za 100 zł bo dmuchało albo zimnym albo gorącym.
2 małych dzieci w fotelikach. wystarczy.
przy jeździe autostradą 200km/h jest naprawdę głośno.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 115KM 85kW [l/100km]

8,3