Ocena kierowcy - Volvo V40 I

kamil, 11 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Volvo V40 I 1.9 TD 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Pomimo wielu nieciekawych opinii o tym aucie zdecydowałem się go kupić. Podczas zakupu nie liczyłem na przebieg mniejszy niz ok 400tys km i na to że będzie bezwypadkowe. Mój egzemlarz sprowadzony był z belgii wnętrze w przeciętnym stanie zrobiona głowica ale już w polsce, przebieg wg. licznika 190000 km ( w rzeczywistości pewnie 2, 3x tyle) ogólnie nie było źle jak na auto z 98r. Po zakupie wymienione klocki tył(TRW), filtry(Purflux), rozrząd(INA/Contitech), olej(mobil) całość zamknęła się w ok 550zl. Ceny części nie są najniższe ale nie jest źle myślę że nie ma co oszczędzać i kupować nieznacznie tańszych zamienników. Od tamtej pory minął już rok bez poważniejszej awarii chyba że liczyć spaloną żarówkę czy bezpiecznik. Ogólnie jestem zadowolony choć auto nie jest pozbawione wad zawieszenie jest dość twarde, silnik poci się a jego kultura pracy jest przeciętna ale to przecież stara konstrukcja z komorą pośrednią w dodatku produkcji francuskiej. Teraz trochę plusów auto jest wygodne i dość pakowne pomimo swojego wieku wygląda bardzo dobrze, wyposażenie na duży plus. Jeszcze jedno auto tankowałem na różnych stacjach od tesco przez ON z rosji, ukrainy skończywszy na BP żadnego problemu z pompą lucasa nie było pomimo że miałem wątpliwości do jej trwałości. Spalanie na poziomie 6 do nawet 9 w zależności od stylu jazdy. Jeśli komuś nie podoba się to że nie jest to prawdziwe volvo tylko mitsubishi, i renault składany w holandii i nie akceptuje jego wad proponuję kupić droższe słabiej wyposażone i z oklepanym silnikiem tdi auto z grupy vag lub nowe z salonu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,4