Ocena kierowcy - Volvo V40 I

poxa, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 95KM 70kW
Rok produkcji 2000
Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Powiem tak. Mi pdoba się w tym aucie głównie jego ponad czasowa bryła. Ma swój fajny wygląd. Do tego silnik nie sprawia problemów jak i pozostałe podzespoły auta. Może trafiłem na jakiś szczęśliwy egzeplarz. W silnikach podobno częto pada uszczelka pod głowicą, ale to chyb w 90 KM. Mnie się jeszcze nie zdarzyło.
Dobrze bo nie dam mu ceny doskonałej tylko z tego względu że nie jestem osobą, która wybiera oceny ekstremalne. Nie wiem czy wymyślono auto doskonałe. V40 chyba nim nie jest chociaż spełnia moje oczekiwania. Nie zawiodło mnie i daje wystarczający komfort jazdy przy umiarkowanym spalaniu.
Jak na ten przebieg i rocznik jeszcze mnie nie zawiódł. Umiarkowany apetyt na paliwo. Liczba koników wystarczająca żeby dobrze przyśpieszyć przy wyprzedzaniu. Stabilna praca.
Generalnie dobrze. Czasami występuje problem z włączeniem biegu nr 1. Ale to rzadkość.
To autko bardzo dobrze trzyma się drogi. Przy felgach 16'' można powiedzieć że jedzie jak przylepione. Szczególnie można to odczuć na zakrętach i przy gwałtownych ruchach. Podobno z tego co czytałem występują problemy z łącznikiem stabilizatora ale nie u mnie:)
W mojej ocenie widoczność jest raczej przeciętna. Szczególnie przy cofaniu słabo widać. Kąty widzenia przez słupki na przedniej szybie też są raczej słabe.
W sumie ok. Trochę kiepsko umieszczone sterowanie otwieraniem szyb przednich i tylnych. Nie do końca wygodne siedzenia przód i tył.
Wentylacja ok. Za to ogrzewanie kiepskie. Nie wiem czy ja mam coś popsute ale ten samochód słabo grzeje. Potrzeba ok. 15km żeby dobrze złapał temperaturę(warunki zimowe) natomiast żeby się zagrzał to trochę potrzeba nim pojeździć. Dobrze że jest ogrzewanie siedzeń to chociaż przyjemnie jest od razu dzięki temu gadżetowi.
Jest dobrze. Ustawienia przednich siedzeń w różnych pozycjach myślę że dogodzą nawet wybrednemu kierowcy.
Nie ma co narzekać. Ja i tak słucham głośno radia więc i tak zagłusza to pracę silnika
Powiem tak: spalanie jest super trasa od 4,5 (ekonomicznie) do 6,3 (jak mnie poniesie i jadę za jakimś gościem co ma CB). Miasto 6,3 do 6,5. Dane z komputera ale myślę że się zgadzają z rzeczywistością chociaż nigdy nie sprawdzałem. Części zamienne w takich cenach jak w pozostałych autach z tego segmentu. Klocki przód kpl. i tarcze przód kpl. 431 (allegro) wymiana dziecinnie prosta. Rozrząd jak się nie mylę w podobnej cenie z wymianą.
Kupiłem go jako używkę. Choć czasami sobie myślę że mogłem się potargować jeszcze bardziej. A co do nowego autka to chyba żadnego bym nie kupił w tych cenach co proponują za nowe auto, nawet gdybym miał kasę.
Często palą mi się żarówki z przodu od świateł mijania (H7), ale myślę że to nie do końca dobrze zrobiona robota poprzedniego właściciela który zmienił je z H4
Jak do tej pory nie było i mam nadzieję że długo jeszcze nie będzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 95KM 70kW [l/100km]

5,7