Ocena kierowcy - Volvo V50

Maciek, 7 lat temu
Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Volvo V50 2.0 TD 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Można to ująć tak: 'jest moc'. Nigdy nie miałem turbo diesla i po przesiadce ze 128 konnej benzynki moc i elastyczność V50 mnie zaskoczyła.
Silnik : Poszarpywanie przy odpaleniu na zimnym - trudna do zdiagnozowania awaria jakiegoś zaworka
Układ elektryczny : Alternator - za niskie napięcie daje w tym aucie dziwne objawy
Świetne auto którym przyjemnie się jeździ i które dobrze wygląda. Jest to mój 6 z kolei samochód i spełnia praktycznie wszystko to czego oczekuję od dobrego auta.
Dynamiczny, mocny silnik. Naprawy trochę kosztują w porównaniu z benzynką, no ale to standard jeśli chodzi o diesle. Kosztowne usterki to np. wtryskiwacze czy zawór EGR,
Nieco haczący 2 bieg, ponoć typowa przypadłość. Do wrzucania wstecznego trzeba się przyzwyczaić bo można się pomylić i wbić go zamiast 1-ki - nie ma ogranicznika jedynie sygnał dźwiękowy. Poza tym OK, 6 bieg się przydaje przy większych prędkościach
Bardzo dobrze się prowadzi zarówno przy mniejszych jak i większych prędkościach.
Wygodny samochód, jedyną wadą jak dla mnie jest dość twarde zawieszenie, odczuwalne zwłaszcza po przesiadce z 'kanapy' jaką był Avensis. Z czasem można się przyzwyczaić i ja już tego w ogóle teraz nie odczuwam.
Wszystko na swoim miejscu. Brakuje trochę popielniczki/śmietniczki która była do dokupienia jako dodatkowe akcesorium. Bardzo fajny patent ze składaniem oparcia przedniego fotela pasażera (można przewieźć naprawdę długie przedmioty), przydatne domykanie szyb z pilota.
Klima chłodzi naprawdę skutecznie i szybko. Co do ogrzewania - jak na diesla, szybko się nagrzewa. Automatyczna regulacja temperatury działa prawidłowo. Dwustrefowa klimatyzacja to fajny i przydatny dodatek.
Dla rodzinki 2 + 1 auto jest wg mnie idealne. Może dla bardzo wysokich osób będzie ciaśniej (ja mam około 180 cm) ale wg mnie jest dobrze.
Dobre wyciszenie choć w 5 lat młodszym egzemplarzu było ciszej. No cóż chyba coś wygryzło trochę wygłuszenia na grodzi od strony silnika.
Sporo części, np. zawieszenia, pasuje z Focusa - ich ceny są przystępne. Większe koszty pojawiają się przy serwisie silnika ale to wynika z faktu że to diesel. Auto rzadko ogląda serwis więc jest dobrze. Dość duże spalanie jak na diesla.
Wg mnie auto jest warte swojej ceny. Jeździ się świetnie i to że to Volvo a nie Focus mi akurat się podoba :)
Z takich stale występujących drobiazgów to skrzypi nieco fotel kierowcy i popiskują plastiki z tyłu. Czasem haczy 2 bieg a komputer spalania przekłamuje o jakieś 0.7l/100. Poza tym właściwie nie występują inne problemy - rzadko się coś psuje, w porównaniu z Avensis (ponoć wzorcem bezawaryjności) V50 jest rewelacyjne :)
Poszarpywanie przy odpaleniu na zimnym (ciężkie do zlokalizowania - wina jakiegoś zaworka). zawór EGR (kosztowny), pęknięta miska olejowa (nie z winy przyhaczenia nią!), alternator (dawał dziwne objawy - mruganie panelu radia, zapalanie kontrolek od trakcji itp).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 136KM 100kW [l/100km]

6,6