Ocena kierowcy - Volvo V60 I Cross Country

Wapo, 3 lata temu
Silnik 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
Volvo V60 I Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Samochód kupiłem jako używany od dealera ze znikomym przebiegiem w 2017 r, wiec po 3 latach użytkowania mogę powiedzieć, że zdążyłem go poznać. Samochód udany, ogólnie jestem zadowolony z wyboru. Początkowo miałem trochę uwag, ale z czasem samochód mnie do siebie bardzo przekonał.
Silnik jest optymalny jak na to auto. Bardzo żwawy, do 160km/h nie brakuje mu mocy, wyprzedzanie jest bezstresowe. W tej wersji trochę brakuje 4x4, nów mokre dni kontrola trakcji ma co robić. Jedynym realnym minusem tego silnika jest stosunkowo głośna praca na postoju i przy prędkościach miejskich. Silnik po prostu słychać zbyt głośno. W trasie jest za to niesłyszalny, tak wiec polecam do jazdy na trasie, odradzam tylko do miasta.
Podobnie jak silnik: idealna na trasie. Szybka, pewna, 2500 obr/min przy 160km/h. Jednak przy niższych prędkościach zbyt późno wrzuca wyższe biegi, co zmniejsza przyjemność jazdy w mieście. Problem można rozwiązać aktywując tryb eco, ale nie jest to wygodne rozwiązanie.
Tutaj super. Auto jest zwarte i sztywne, jednocześnie wystarczająco komfortowe. Bardzo przyjemne w prowadzeniu, nie czuć negatywnego wpływu podniesionego zawieszenia.
Ok, poza małym drobiazgiem - na myjni bezdotykowej urwał mi się kawałek folii od progów ozdobnych. Oznacza to, ze nie są oryginalnie lakierowane, a oklejane srebrną folią... Dziwna usterka.
Nie ma się do czego przyczepić. Bardzo dobra jakość obrazu z kamery cofania.
Generalnie wszytko jest na swoim miejscu. System inforozrywki jest sprzed epoki dinozaurów i to wstyd dla Volvo, że jeszcze w 2018r takie coś sprzedawał, ale z drugiej strony z tego się nigdy nie korzysta, a radio i ustawienia pojazdu są łatwo dostępne.
Jest bardzo OK pakiet zimowy z ogrzewana przednia szybą i możliwość zdalnego uruchomienia pojazdu zimą ze smartfona robią robotę i bardzo się sprawdzają. Przy -10 stopniach można na 4min odpalić samochód i wyjechać na trasę z rozmrożona szyba czołową i nagrzanym fotelami.
To nie jest duży samochód. Wnętrze większe niż w BMW 3, ale brakuje mu trochę do 5. Bagażnik niestety jest zbyt mały jak na te klasę samochodu. Zbyt płytki i zbyt krótki.
Jest super - bardzo dobre wyciszenie szumów wiatru i toczenia kół - jak w klasie wyższej. Mały minus za wyciszenie samego silnika, który jest wyraźnie słyszalny na postoju i w mieście. W trasie wyciszenie idealne.
Serwis Volvo Karlik Poznan jest nie tylko drogi (przegląd z olejem 2500-2800 zł), ale tez ma bardzo słabą jakość obsługi klienta. Całe szczęście, że samochód się nie psuje, bo nie polubiłem się z nimi. Po zakończeniu dodatkowej gwarancji przestałem z nich korzystać. Poza tym nic się raczej nie psuje, wiec bardzo pozytywnie.
Generalnie samochód jako nowy był bardzo drogi, kupiłem go jako 1,5 roczne auto z minimalnym przebiegiem i cena okazała się już rozsądniejsza. Jakość jest wysoka, ale wyposażenie w stosunku do ceny nowego było nie do zaakceptowania.
Do tej pory zepsuły mi się 2 razy dysze od spryskiwaczy (2 sztuki).
samochód miał wymieniony na gwarancji system start&stop (przy przebiegu 20000km) poza tym nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW [l/100km]

6,8