Ocena kierowcy - Volvo V60 I Kombi Facelifting

Jacek, 10 lat temu
Silnik 2.0 D4 163KM 120kW
Rok produkcji 2013
Volvo V60 I Kombi Facelifting 2.0 D4 163KM 120kW 2013-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo przyjemny dźwięk 5 cylindrowego silnika podczas przyspieszania. Bez problemów można podróżować przy prędkości 200 km/h na tempomacie. Spalanie rośnie wtedy do około 10 l/100 km, co jest według mnie bardzo dobrym wynikiem
Auto oceniam bardzo wysoko - oczywiście póki co mam je bardzo krótko ale wybierając je kierowałem się w dużym stopniu prezencją. Auto w wersji Momentum z jasną skórą w środku oraz na ładnych felgach \"Sadia\" wygląda według mnie po prostu wspaniale. Techhnicznie spisuje się bez zarzutu.
Bardzo dynamiczny silnik pomimo \"jedynie\" 163 km, które wydawały mi się dość niskim wynikiem z 2 litrów pojemności, natomiast po jeźdźie próbnej (wersją przed liftem) okazało się, że 400 Nm momentu obrotowe sprawia, że auto bardzo ładnie, elastycznie przyspiesza. Od 80 km/h właściwie cały czas można jechać na 6stce, co pozytywnie wpływa na obniżenie spalania
Co do skrzyni biegów, nie mam ani żadnych zastrzeżeń, ani nie mam powodów by się nią zachwycać - być może zbyt krótko użytkuję to auto. Jest tak jak ma być. Biegi zmienia się płynnie.
Auto ma z tego co wiem układ stabilizacji przechyłu ASC w zakrętach, co faktycznie sprawia że w łukach czy na krętych górskich dróżkach nie można go wyprowadzić z toru jazdy - ma się poczucie bezpieczeństwa, nawet w momentach gdy zdrowy rozsądek podpowiada już, że prędkośc jest za wysoka. Przy tym auto jest bardzo komfortowe. Porwównując z VW Passatem, którego miałem kiedyś to niebo a ziemia, jesli chodzi o Lancię Lybrę to komfort podobny.
Widoczność jest bardzo dobra zarówno w przód/w tył jak i na boki. Moja ocena jest dobra zamiast doskonała ponieważ uważam, że wszystkie nowe auta gwarantują mniejszą widocznośći niż starsze \"bardziej przeszklone\" konstrukcje
Przesiadając się do Volvo z Lancii nie miałem problemów z odnalezieniem co jest gdzie, dodatkowo jest kilka przydatnych schowków, które są pod ręką tak więc ergonomię oceniam bardzo pozytywnie
Póki co nie mam żadnych zastrzeżeń, auto posiadam od początku lipca więc o ogrzewaniu nie mogę nic powiedzeć, natomiast klimatyzacja w temperaturze około 35\'C podczas wakacji na południu Francji spisywała się rewelacyjnie
Przestrzeni jest wystarczająco dużo jak na auto klasy średniej. Mam 190 cm wzrostu i zarówno na boki jak i na wysokość jest ok. Bardzo ważny element to niesamowicie wygodne siedzenia i zagłówki, które sprawiają że można w dość zdrowej pozycji przejechać 1500 km trasy i wysiąść bez bólu pleców.
Jak na klasę premium przystało wyciszenie jest wzorowe. Nie ma żadnych odgłosów zawieszenia, zgrzytów, pisków, trzasków itd. o których czytałem w innych opiniach na temat poprzedniej generacji. Nic dodać nic ująć
Zużycie paliwa jest nawet odrobinę niższe niż oczekiwałem. Trasa - ok 130-140 km/h około 5.5 l/100 km Miasto - ok 6.5 l/100 km jeżdząc nazwijmy to średnio. (do 7 l przy ostrej jeżdzie) Można oczywiście osiągnąć łatwo wynik poniżej 5 l/100 km na trasie ale mając auto które maksymalnie jedzie ponad 220 km/h ciężko się do tego zmusić i nie zasnąć :)
Porównując z innymi markami premium (Audi, Mercedes)cena wysokich wersji wyposażeniowych jest umiarkowana. Kupując auto porównywałem je z Audi A5 2.0 TDI 177 km gdzie większości wyposażenia Volvo albo wogóle nie ma albo trzeba za nie słono dopłacać (city safety, skóra) co finalnie znacznie podwyższa podobną cenę bazową.
Ponieważ auto ma dopiero 2 miesiące nie ma mowy o żadnych usterkach
Ponieważ auto ma dopiero 2 miesiące nie ma mowy o żadnych usterkach