Ocena kierowcy - Volvo V60 II Kombi

Silnik 2.0 D4 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Volvo V60 II  Kombi 2.0 D4 190KM 140kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest naprawdę dobre
Karoseria : Dynamiczny wygląd jak stoi to wydaje że się porusza.
Przeniesienie napędu : Spory zwinny dobrze zgrany samochód
Układ elektryczny : Drobne ale denerwujące przypadłości
Od auta klasy uchodzącej za Premium wymaga się perfekcji i tego będę się trzymał. Drobne awarie od pierwszego dnia. Nie dojechał z salonu do domu 9 kilometrów. Auto hold, czujniki parkowania, AdBlue to takie przypadłości 5 awarii w ciągu 2 lat. To mnie trochę denerwuje. Jakość materiałów siedzenia kierowcy do poprawy. Tak to wygodnie i komfortowo.
Trochę głośny wewnątrz ale bardzo ładnie i miło mruczy, przyspieszenie i V max bardzo dobre. Co tu komentować Diesel to jednak Diesel. Drgania wewnątrz minimalne.
Szybka i precyzyjna. Oby była trwała. Tryby pracy od Eko - Comfort - dynamic sprawdzają się w pracy. Ja używam 99,9 % Comfort na co dzień. Szybko się budzi pi gwałtownym wciśnięciu pedału przyspieszenia. Tylko w górach używam Dynamic by nie przymilać na ostrych zakrętach pod górę
Komfortowy, precyzyjny. Pierwsza podróż po przesiadce z Mazdy 6 podbiła moje serce. Dobrze zestrojona jednostka do powodowania uśmiechu.
Jest śliczny baza kolorów wystarczająca. Pięknie się prezentuje. Cały czas jak widzę go na ulicy to mi się micha uśmiecha.
Moje odczucia są bardzo dobre. kamera tył pomaga. Pozycja za kierownicą jest odpowiednia do łatwej i bezpiecznej obserwacji otoczenia. Czujniki pomagają w bezpiecznym parkowaniu.
To moje subiektywne odczucie. Zmiana temperatury wymaga koncentracji. Trzeba się przyzwyczaić do obsługi wyświetlacza. Brak zbędnych przycisków.
Może tylko pies narzeka na brak wentylacji w bagażniku. Oczywiście roleta jest zdemontowana. Szybko dostosowuje zadaną temperaturę i robi to w Cichy dyskretny sposób.
Na brak miejsca z przodu 5 gwiazdek. Miejsce z tylu 4,5 dla dwojga dorosłych o średnim wzroście komfortowo. Dla osoby powyżej 180 cm siedzisko za nisko i za krótkie.
Na początku miałem lepsze wrażenia. Może to kwestia przyzwyczajenia.
Tanio nie jest. Moim zdaniem dużo pali przy prędkościach ponad autostradowych ale to ciężka noga max 500 km na jednym baku Przy 90 km/h to jest ekonomiczny ponad 1100 km na jednym tankowaniu. Miasto to jakieś 9 l/100 km
Siedzenie kierowcy ma zdeformowany boczek siedziska waga kierowcy od 55-75 kg więc nie jest to wina leżąca po tej stronie. Raczej jakość materiałów. Uszczelki dołu od otworu drzwiowego narażone na mechaniczne uszkodzenie.
Dla mnie to auto klasy Premium prze pierwsze lata nie powinno mieć drobnych awarii. Co się zdarzyło pierwsze 10 km awaria auto hold i AdBlu. Powtórka przy 14 000 km niby to wina softu pierwsze usuwanie awarii trwało ze 2-3 miesiące. AdBlue tez przy 32000 km. Wymagało czyszczenia. Kilka dni po zakończeniu gwarancji awaria Auto Hold. Jeszcze awaria Systemu start & stop wymiana kondensatora na gwarancji w granicach 40000 km. Nigdy nie używam tego systemy to może tego powód ale serwis nie sugerował powstania tej usterki przez nie używanie.
Brak poważnych zdarzeń. To raczej tego się spodziewałem. Mój Tata jeździ nowym fiatem Tipo, już kolejnym do przebiegu 100000 też nigdy nie miał awarii. Tego się spodziewamy po nowych autach.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 190KM 140kW [l/100km]

7,4