Ocena kierowcy - Volvo V70 I

Michał, 9 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1998
Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto ocynkowane, praktycznie bez korozji. Zamki w drzwiach działają tak, że zawstydził by nawet nowe audi. Zakmnięcie drzwi to przyjemne "klik" bez potrzeby trzaskania nimi. Szok, że po tylu kilometrach nadal tak pięknie działają.
Oceniam na 3. Auto jest wygodne i tanie w ekploatacji brakuje natomiast lepszego wykończenia, wygłuszenia wewnątrz. Zawieszenie twarde mało komfortowe.
Silnik od VW LT, czyli czołg :) ciężki do zajechania, typowy wół roboczy, łatwy i tani w naprawie.
Skrzynia OK, płynnie zmienia biegi, nie miałem z nią żadnych problemów.
Zawieszenie jest proste przez co może i tańsze w utrzymaniu ale za to nie ma co liczyć na komfort, głośny i twardy na naszych drogach. Przyjemnie jest tylko na autostradach, auto dobrze trzyma się na łukach, nie buja się. W mieście niestety czasem człowieka aż krew zalewa...
Widoczność - doskonała! Przód jak i tył duża szyba prze którą praktycznie wszystko widać, lusterka tak samo czytelne
Baaaardzo wygodne siedzenia, można pokonywać w nich dalekie trasy bez postojów. Przydatny "cup holder" w odłokietniku (to chyba dodatkowe wyposażenie). Obsługa wszystkich przycisków jest prosta i intuicyjna.
Bardzo szybko się nagrzewa w zimę, w lato bardzo dobrze działa dwustrefowa klimatyzacja.
Przestrzeń dla kierowcy jak i pasażerów jak najbardziej na plus. Ciekawostką i zarazem małym minusikiem są pasy bezpieczeństwa, które są ciut krótsze niż w inncyh autach, przez co niemożliwe było zapiecię nie wszystkich nosidełek dla dziecka.
I tutaj dam dużego minusa. Czasem żeby nie słychać tego huczącego zawieszenia (i wcale nie ma tam żadnych luzów auto jest od A do Z wyremontowane) i plastików mu wturujących włączam głośniej muzykę. Żeby wytłumić szum z zewnątrz zainwestowałem w maty wygłuszające i wykleiłem nimi wszystkie drzwi i podłogę. Różnica jest mocno odczuwalana - polecam ten zabieg.
Ceny części tanie chodź zdarzają się elementy których nie możnaj już kupić nawet w ASO. Spalanie też mogłoby być niższe.
auto tanie w zakupie i w eksploatacji i gdyby nie te trzeszczące plastiki wewnątrz auta dałbym 5
Tutaj nie mogę narzekać. Zaraz po zakupie było zrobione całe zawieszenie, regeneracja pompy paliwa i klka drobiazgów. Teraz jedynie co wymieniam to olej i klocki.
Tak jak wcześniej wspomniałęm, auto w sumie bezawaryjne. Pokonuje tym autem czasem 1800km w jedną stronę na raz i nigdy nic mi się nie przydarzyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

8,2