Ocena kierowcy - Volvo V70 II

uzytkownik911, 11 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2002
Volvo V70 II 2.4 D5 163KM 120kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : moc jest wystarczająca karoseria też dobrze się trzyma ogrzewanie i wentylacja jest dobra. a tak po za tym to nic więcej
Układ hamulcowy : o mało co się nie wkopałem w bagno ale na czas zrobiłem
Przeniesienie napędu : dwumasa jest źle wyważona brutalniejsza jazda wykancza ją bardzo szybko wymieniłem na oryginał lukasa i się zesrało po 40tyskm
Układ elektryczny : układ elektryczny to jedna wielka choinka wszystko się psuje szyby zamki czujniki
są gorsze auta ale od Volvo spodziewałem się czegoś więcej a tu się okazało lipa i to DUŻA
silnik trochę głośno warczy jak kosiarka jak się go rozpędza ale przy 100km/h jest do zniesienia
skrzynia normalna biegi wchodzą dobrze i średnio ciężko
Układ jezdny jest do bani auto jest źle dostrojone ciężko wchodzi w zakręty buja nim na zakrętach wogóle tym autem się nie da szybciej zjechać ze skrzyżowania trzeba powolutku jak autobusem bo inaczej to zacznie nim majtać po całej jezdni
powiem tak widoczność do przodu jest do d.u.p.y nie widać gdzie się przód auta kończy trzeba podjeżdżać na tzw. czujkę hahaha na boki jest okej. do tyłu w miarę ale do przodu to totalna tragedia mówię serio maska auta jest źle wyprofilowana
przeciętna jak to mówią kufer duży ale mało pułek nawet nie ma gdzie telefonu położyć bo wszystko w tym aucie jest płaskie
grzeje dobrze i chłodzi dobrze nie narzekałem i to chyba jedyny plus w tym aucie
przestrzeni jest w miare nie za dużo nie za mało tak wystarczająco
wszystko w tych autach trzeszczy boczki nawiewy coś tam w bagażniku się łomocze najczęściej te pułki nad dojazdówką i roleta no tragedia powiem wam ludzie kolega ma passata b3 kombi i u niego mniej trzeszczy jak w V70 to jest kłomla nie wóz
drogo drogo i jeszcze raz drogo filtr paliwa 100zł zawieszenie znośne ale łatwo siada co 3 miesiące tak gdzieś trzeba coś wymienić koło dwumasowe 2000zł wysprzęglik 550zł tarcza docisk ogólnie wszystko 3700zł najtaniej z robocizną u anusiaka w stodole zużycie paliwa jest dobre najmniej mi spalił w trasie przy lekkiej nodze 6.4l ale to trzeba tylko muskać gazem a najwięcej 11L aż się po czerepie drapałem ze tyle to może wypić
auto jeszcze dużo kosztuje chociaż tanieje w zaskakująco szybkim tempie. uwaga ludzie nawet jeżeli dacie za auto 20tys zł ono będzie miało te same wady i usterki co te za 15tys i do każdego trzeba będzie 5tys dołożyć także oglądajcie wnikliwie i sprawdzajcie gdzie tylko sięda
w tym aucie wszystko może się popsuć tak jak mówie remontowałem zawieszenie co 3 miesiące regularnie a to łączniki a to tuleje poduchy itp a to czujnik jakiś pierdo...lnie a to centralny się zjebie. szyb y elektryczne zimą to wogóle nie chodzą jak jest -8 to już szyby nie odsuniesz trykają tylko przełączniki dopiero po nagrzaniu auta się to normuję komputer też pokazuje jak chce błedy wyskakują często
poważne usterki to awaria dwumasy i zawieszenia i pękające wężyki elastyczne przy zacisku hamulcowym uważajcie na to jak widzicie poszarpany wężyk to mówcie zeby z ceny spuszczał gościo i go szybko wymiencie bo to niebezpieczne bardzo szybko się one niszczą najczęściej pekają przy złączce

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]

Usterki Volvo V70 II