Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Marek, 9 lat temu
Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Volvo V70 II 2.4 D5 163KM 120kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak wcześniej wspomniałem niezawodna jednostka nawet przy ogromnym przebiegu.
Inne : Poduszki silnika.
Przeniesienie napędu : Luz na kołach żebatych w skrzyni biegów. Ale to był już ogromny przebieg. Stukało przy przyśpieszaniu i puszczaniu nogi z pedału gazu.
Układ elektryczny : Zawsze coś. Oświetlenie wnętrza, błędne komunikaty na komputerze pokładowym, klakson, tempomat, sterowanie radia w kierownicy, podświetlenie radia, trzeszczące klapy nawiewu powietrza w trybie AUTO itd. itd...
Duży i wygodny. Średnio wykończony. Mało wad i dużo.
To jest to co zaskoczyło mnie najbardziej. Rewelacyjny. Przebieg jaki miałem jest niezbadany ale oceniliśmy z mechanikiem po długich oględzinach że 400 tys km to trzeba przyjąć. I właśnie pomimo takiego przebiegu sprawował mi się ten silnik znakomicie! W zimę odpalał od "strzała". Oleju nie połykał i świetnie niskie spalanie to jest silnik który polecam każdemu.
Dość precyzyjnie wchodzą biegi. Brakowało 6 biegu ale w moim zajeżdżonym egzemplarzu zaczynało stukać już w skrzyni. Prawdopodobnie były to już luzy na kołach zębatych. Auto odkupione od oszusta taksówkarza z Katowic jak się później zorientowałem, dlatego już była tak zakatowana. Ale trzeba przyznać że działała bez zarzutu.
Na dziurach nie podskakuje i dość dobrze radzi sobie w zakrętach. Zawracanie na ulicy to męka ze zbyt małym skrętem.
Do przodu widać ale do tyłu to końca nie widać, końca nie widać...
Przy szwedzkich autach to pytanie nie powinno mieć miejsca. O ergonomię to można pytać użytkowników francuskich albo japońskich aut. Bo tam jest nadźbane.
Szybko chłodził wnętrze. Minus za kratki nadmuchu w słupkach które u mnie nie działały. Ale nie tylko u mnie jak się dowiedziałem. Bardziej chyba ozdoba niż przydatna rzecz, a szkoda.
Z przodu jest wygodnie i szeroko jak na taką klasę auta. Ale tył mnie zaskoczył bo niewiele więcej miejsca niż w mniejszym V40.
Tu lipa. Jeździłem kilkoma S60 i było naprawdę super. Tu jednak szum i silnik słychać. Roleta trzeszczy. Co miesiąc musiałem tam podkładać trochę smaru bo trzask irytujący. Środkowa konsola z twardego plastiku po 10 latach brzydkie to jak nie wiem co.
Spalanie tego silnika zasługuje na pochwałę. Zawieszenie z przodu na przyzwoitych cenach. Sworzeń wahacza wymienialny to duży plus. Jakieś stabilizator, końcówki w niedrogich cenach. Ale poduszki pneumatyczne silnika - zgroza! Problematyczne. Lusterko wewnętrzne, radio jeśli kupisz inne nie będzie działać. Trzeba programować żeby działało oświetlenie wnętrza bo sterowanie właśnie jest w lusterku wstecznym, jest tam też sterowanie centralnym zamkiem dokładnie antena do pilota. Jeśli chodzi o usterki elektroniczne trzeba szukać fachowca który zna te auta, ma vide i trzeba za to płacić sporo.
Oceniam jako gorszy w utrzymaniu ze względu na psujące się drogie części. Reszta się nie psuje np. tylne zawieszenie jest chyba wieczne. Ale te poduszki silnika to jakiś koszmar. Właściciele wiedzą o co mi chodzi.
Informacje na komputerze że mam spaloną lampę pozycyjną. Ani tego skasować ani nic a wszystkie świeciły, każda taka jak powinna być i dalej informuje.
Prawie żadnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]