Ocena kierowcy - Volvo V70 II

jaroxrv, 12 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2000
Volvo V70 II 2.5 TDI 140KM 103kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Jest bardzo wygodny można nim jechać bardzo długo bez przystanku 500 km siku i dalej.
Karoseria : przycisk rozkładający oparcie siedzeń
Układ elektryczny : alternator przy 250 000km
Inne : częśći eksploatacyjne
Są dwie rzeczy,które mnie irytują to skręt (pod supermarketami parkowanie zawsze na dwa razy!!!!!) i długo rozgrzewający się silnik co skutkuje długim czasem jazdy w zimnym aucie!!! Tylko te dwie rzeczy powstrzymały mnie przed danie oceny doskonałej.Ogrzewanie można przeskoczyć za pomocą webasto ,a do skrętu trzeba się przyzwyczaić.
Silnik bardzo wytrzymały przy prawidłowej eksploatacji potrafi być długowieczny.Mój ma orginalny przebieg 320 000 i przy mrozie -25 pali bez zająknięcia szczerze polecam.Tylko nie wierzcie w przebiegi rzędu 180000km bo nikt nie kupuje nowego dizla żeby stał w garażu.
Skrzynia chodzi precyzyjnie choć nieco twardo.
Osobiście w rok zrobiłem 22 000km i żadnych napraw zawieszenia. Wielkim minusem tego auta jest promień skrętu!!!
Najwygodniejszy ze wszystkich samochodów jakie posiadałem. Fotele to bajka siedzi się jak w puchowym fotelu w domu.Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju przełączniki to nie mam zastrzeżeń.
Wentylacja jest bardzo dobra i wydajna natomiast ogrzewanie to porażka auto grzeje dopiero po przejechaniu 10km.
Myślę tu o czterech osobach-sam jeżdżę tylko za kierownicą.
Przy małej prędkości słychać stado żab pod maską,ale przy większych prędkościach jest cicho na 5.
komputer pokazuje od 5,5 do 6,9 w rzeczywistości samochód pali średnio 7,2-7,5l w cyklu mieszanym przy delikatnej jeździe ,ale jak trzeba to też dostaje popalić.
Nie jest tani ale wart swej ceny.W podobnej cenie można kupić szmelcwagena ale to inna bajka.(miałem wcześniej i wiem o czym mowa)
Jak do rej pory odpukać tylko oparcie tylnej kanapy nie dało się opuścić i zaczął się zacinać jeden z pasów tylnego siedzenia.(to w czasie 1roku i przebiegu 22 000km)
Tylko eksploatacja.Wiem że poprzedni właściciel wymieniał alternator.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,2