Ocena kierowcy - Volvo V90 II Kombi

Silnik 2.0 D4 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Volvo V90 II Kombi 2.0 D4 190KM 140kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Po plastelinowym lakierze w 508 Volvo okazało się bardziej trwałe
Dobre, ale na pewno nie wybitne auto. Przygodę z V90 zacząłem niezbyt szczęśliwie - tydzień po odebraniu z salonu wrócił tam na lawecie z powodu jakiejś usterki elektrycznej, ale później było już lepiej. Przesiadłem się na v90 z Peugeota 508 I, i v90 mimo większej kapryśności volvo jest lepszym samochodem niż Peugeot. Opinie jednak pisze po pół roku jazdy mercedesem w213 na którego zmieniłem Volvo, i w wielu aspektach między tymi samochodami jest przepaść - na korzyść Mercedesa. System audio (burmeister(, skrzynia biegów i silnik w W213 są o klasę lepsze niż w v90, jednak za cenę wyższego kosztu eksploatacji
Niezbyt mocny, za to sporo pali. Trasa przy 140 km/h to 7 litrów na 100 mimo 8 biegowej skrzyni. Zarówno w 508 używanym wcześniej jak i w213 którego mam obecnie jest znacznie lepiej.
Przyzwoita, nie sprawiała problemów w trakcie użytkowania. Dsg ani 9g tronic to nie jest, ale jest lepsza niż to co ma psa do zaoferowania
Brak uwag. Trwałe zawieszenie
Brak oznak korozji, lakier trwalszy już w psa
Jak na dzisiejsze czasy, ok
Przemyślane auto, ale infotainment toporny
Do 120 tysięcy przebiegu tylko standardowe wymiany, później niestety dała znać o sobie ekologia - padły 2 sondy lambda u czujnik Nox. Poza tym w zimie przywieszał się infotainment. Serwis (ASO) 30% tańszy od Mercedesa, nie wiem jak Audi i BMW
Chyba dobrze...
Nigdy nie stanął na drodze.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 190KM 140kW [l/100km]

6,8