Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV Facelifting

Robert D., 8 lat temu
Silnik 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Rok produkcji 2015
Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW od 2015 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dobry i skrzynia rewelacyjnie współpracuje z nim. Jakość wykonania auta.
Volvo XC60 to samochód jednocześnie prestiżowy i niezbyt nachalnie pokazujący status właściciela. Takimi autami jeżdżą menedżerowie wyższego szczebla, właściciele mniejszych, ale dobrze prosperujących firm. Samochód ten jest symbolem klasy średniej. Wozi się więc klasycznie i w sposób pasujący do owej klasy.
Silnik jest bardzo żwawy, oszczędny i cichy. W porównaniu z Honda CRV 2.2 150KM to Volvo przyspiesza jak bolid F1.
Automatyczna skrzynia pracuje idealnie, nic nie szarpie, zmienia biegi płynnie. Podczas jazdy nie ma potrzeby zmiany na SPORT wystarczy tylko wcisnąć gaz i szybka redukcja powoduje odejście, aż miło.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze, zawieszenie jest idealnie zestrojone, na nierównościach nic nie słychać z kół.
Jeżdżąc tym autem z rodziną nikt nie narzeka na komfort. Wnętrze jest bardzo dobrze wykonane i bardzo wygodne fotele. Auto w najbogatszej wersji ma wszystko o czym tylko zamarzyłem.
Po jednym dniu zmiany z Hondy do Volvo odnalazłem się w aucie i opanowałem przełączniki. Wszystko jest pod ręką i w swoim miejscu.
Dziś pierwszy śnieg i przymrozek a auto stoi pod chmurką. Wypróbowałem domrażanie szyby przedniej. System ogrzewania rewelacja. Nagrzewanie wnętrza również bardzo szybkie, podgrzewanie foteli błyskawiczne. Latem klima daje radę , dodatkowo mam szklany panoramiczny dach który uchylam i jest wówczas bardzo przyjemnie. Idealna i szybka wentylacja.
Mistrzem przestrzeni to on nie jest, ale ja mam 187 cm. wzrostu za mną na tylnej kanapie siedzący pasażer nie narzeka na brak miejsca. Minus to tunel po środku, czego nie było w Hondzie.
Podczas jazdy w aucie jest cicho nie dobiegają żadne uciążliwe hałasy od silnika czy spod kół. Przy b.dużej prędkości słychać silnik i wiatr ale to normalne. Jest ciszej niż w Hondzie. Gdyby jeździć zgodnie z przepisową prędkością to nie ma czego się doczepić co do hałasu. Po prostu w aucie jest cicho.
Auto mam 2 m-ce i teraz to tylko ON do baku i 5 l. płynu do spryskiwacz kupiłem. Zużycie paliwa w normie od 5 do 7 litrów w zależności od jazdy.
Auto warte swojej ceny.
Po 2 m-cach użytkowania i przejechaniu 6000 km. nic nie było.
Po 2 m-cach użytkowania i przejechaniu 6000 km. nic nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW [l/100km]

Usterki Volvo XC60 I