Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV Facelifting

Dablju, 10 lat temu
Silnik 2.4 D4 181KM 133kW
Rok produkcji 2014
Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.4 D4 181KM 133kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Dźwięk silnika i małe spalanie zachwyca (przynajmniej mnie). Do tego nagrzewnica PTC robi roboote w zimowe poranki . Pakiet R-design dodaje uroku i odmładza to autko - zrywając ze stereotypem "auta dla dziadka czy kobiety". Warto dopłacić.
Doskonałe wewnątrz jest dla mnie AUDI, a na zewnątrz BMW tutaj jest dobrze.
Genialny dźwięk rzędowej piątki. Dynamika odpowiednia do mocy. Można pokusić się o POLESTARa i zrobić parametry D5. Wtedy będzie jeszcze lepiej. Do 140km/h dynamika i wyprzedzanie oceniam bardzo dobrze. Potem zaczyna brakować mocy. Do jazdy po mieście jest jej więcej niż wystarczająco.
Do miasta idealna. Wyprzedzanie w trasie tylko tryb Sport i KONIECZNIE łopatki przy kierownicy. Przed wyprzedzaniem zrzucam ze 2 biegi sam - bo nawet w trybie SPORT trwa to długo ...za długo. 8biegowa BMW bije ją na głowę, na szczęscie Volvo tez montuje już te skrzynie
Mam wersje Rdesign i chyba jest tam utwardzone zawieszenie. trzymanie świetne - lepsze niż w mojej poprzedniej Kudze ( a ford uchodził za najelpszy w klasie pod względem zawieszenia). Koła 18 z tym zawieszeniem to idealne zestawienie.
czujniki przód i tył trzeba mieć . Kamery w ogóle nie potrzeba.
u niemców jest lepiej. Szkoda ze ręczny jest tak daleko(pod włącznikiem świateł) powienien być w okolicach dzwigni zmiany biegów. Za małe pokrętło regulacji nadmuchu.
Bajka. Po 30 sek w zimie mam ciepło w aucie dzięki nagrzewnicy PTC. Podgrzewana kierownica sprawdziła się doskonale. Mam tez grzane wszystkie stołki i przednią szybę. Kupiłem też opcję wietrzenia wnętrza , czujnik jakości powietrza i wilgotności. funkcja przewietrzania jest rewelacyjna - Naciskasz otwieranie drzwi i zanim dojdziesz do auta jest przewietrzone.
Nikt nie narzeka. Ale ja uderzam kolanem o konsole środkową. nie jest to specjalnie uciążliwe, ale jednak.
jak na suva może być.
Jestem zachwycony spalaniem. jak bym nie jechał wychodzi 8l/100km. Liczyłem ze będzie 10litrów. Jeżdze w trasie w okolicach 140-160 km/h 80% , a pozostałe 20% po mieście z ciężką nogą. Coś pięknego. Jeżeli nie przekracza się 100 km/h na trasie spalanie potrafi spaść do 6 litrów/100km
cena katalogowa jest nie do przyjęcia. Gdyby nie rabat 15% nie zdecydowałbym sie na to auto. Brał bym BMW. Dodatkowo hmologacja na ciężarowe pomogła w decyzji.
za mały przebieg zeby mówic o usterkach
j/w

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D4 181KM 133kW [l/100km]