Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV Facelifting

Silnik 2.4 D4 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW od 2015 - Oceń swoje auto
Silnik : BArdzo dynamiczny, fajny dźwięk
Inne : Usterek brak, ale są uciążliwości - sposób wyboru celu w nawigacji i zbyt natarczywy start/stop
Jeździ i przyspiesza świetnie, ale trochę dużo pali. Trzeba bardzo spokojnej jazdy by zejść poniżej 10 l/100 - jazda autostradowa z przepisową prędkością to już nieco ponad 10l/100, a jazda "po autostradzie w Niemczech" - można bez problemu przekroczyć 11-12l/100. W mieście (W-wa) ok 10l/100km - ale nie żałuję bo frajda z jazdy jest
Trochę ospała, jak mróz, to w początkowym okresie trzyma wysokie obroty i zmienia bardzo powoli. MOgłoby być lepiej, choć dramatu nie ma
Bez zastrzeżeń. Auto dość wysokie więc nie ma co liczyć na sportową jazdę w zakrętach, ale trzyma się nieźle mimo to.
nic się nie dzieje, wygląda jak wygląda - mnie się podoba, innym nie musi. Jest OK. NIe wiem co w tej kategorii jeszcze można wpisać...
BArdzo dobra jak dla mnie. NIektórzy narzekają na widoczność do tyłu ale od tego mam kamerę, dla mnie jest absolutnie OK
Bardzo nieergonomiczne i źle zaprojektowane ustawianie celu w nawigacji! Nie zapamiętuje ostatniego miasta, w efekcie trzeba je wpisywać za każdym razem (choć 80% wyszukań jest w W-wie). NIby są dwie metody wyboru (klawiatura jak telefon i jakieś dziwaczne kółko), ale koszmarna powolność sprawia że to wybieranie przyjemne nie jest - a do tego od razu przeskakuje nie występujące litery więc przyzwyczajenia z klawiatury telefonu powodują złe wybory. Tu wielki minus Druga wada - sposób działania start/stop. Silnik próbuje się wyłączyć przy najmniejszej próbie zatrzymania - nawet przy podjeżdzaniu w sznurze aut. Niby to można wyłączyć ale trzeba pamiętać. Można to rozwiązać inaczej, bo np w fordzie mondeo wystarczy lekko nacisnąć na hamulec by start/stop nie wyłączał silnika (mocniejsze naciśnięcie go aktywuje)- a tu w volvo - "niedasie"! wrrrr
Jedyny minus - nie odcina automatycznie obiegu zewnętrznego gdy przed nami jedzie dymiący śmierdziel ( a robi tak np ...fiat croma - więc da się ).
Z przodu - świetnie, z tyłu - trochę mało. NIe ma dramatu ale bardo wysokie osoby (albo z długimi nogami) trochę marudzą
Bez zastrzeżeń. Nawet przy bardzo dużych prędkościach w środku jest cicho
Jeszcze nie wiem. Na razie jedyny koszt to paliwo, płyn do spryskiwaczy i sezonowa zmiana opon. Oby tak dalej
Za te pieniądze nie znajdzie sie w tej klasie auta tak dobrego z takim wyposażeniem, Nawet pojazdy innych kkas, po wyrównaniu wyposażenia są droższe w zakupie. A jakość wykonania nie budzi żadnych zastrzeżeń
Nic nie było
Nic nie było