Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

MAC, 12 lat temu
Rok produkcji 2011
Volvo XC60 I SUV 3.2 243KM 179kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Cicha i równomierna praca rzędowej szóstki zachwyca.
Samochód w pełni spełnia moje oczekiwania. Świadomie wybraliśmy ten silnik oraz opcje wyposażenia. Dlatego nie mam zastrzeżeń co do spalania a i wyposażenie pozwala mi na zgdne z przeznaczeniem i komfortowe użykowanie auta.
Rzędowa szóstka pracuje bardzo równo i cicho. Drgania są prawie niewyczuwalne. Wystarczająca ilość mocy i momentu obrotowego. Silnik szybko i łatwo \"wkręca\" się na wyższe obroty.
Bez zastrzeżeń. Robi to czego oczekuję od skrzyni automatycznej. W zestawieniu z silnikiem 3.2 nie wpływa znacząco na dynamikę jazdy. Możliwość \"ręcznej\" zmiany biegów pozwala na własną inwencję w zakresie obrotów w jakich się poruszam ale przyznam, że rzadko z tego korzystam.
Idelane połączenie wygody i komfortu z precyzją prowadzenia. Nie jest to precyzja BMW ale z drugiej strony nie muszę obawiać się o zwoje plomby.
Widoczność do przodu w czasie jazdy doskonała. Widoczność do tyłu dużo gorsza. Bardzo słabo wyczuwalne punkty skrajne samochodu. Gdyby nie olbrzymie lusterka wsteczne, czujniki parkowania i kamera cofania ocena byłaby niższa. Z tymi gadżetami widoczność jest bardzo dobra. Duże okno dachowe uprzyjemnia jazdę i stanowi atrakcję dla dziecka.
Bardzo wygodne fotele przednie. Elektryczne sterowanie z pamięcią ustawień pozwala na dobranie potymalnej pozycji. Wszytskie podastawowe przyciski w kierownicy, pozostałe na konsoli środkowej w zasięgu ręki. Z tyłu miejsca troszkę mniej (węższe drzwi) siedzenia wygodne
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Klimatyzacja dwustrefowa jest bardzo wydajna. Samochód ma opcję podgrzewanych siedzeń. Sam z tego rzadko korzystam a jeżeli nawet to na 1 poziomie. Żona, która w większości autem jeździ korzysta z tej opcji duzo częściej. Auto wyposażone jest w nagrzewnice postojową (tzw. webasto)co pozwala na poranne ogrzanie samochodu. Dzięki temu nie ma problemu ze skrobaniem szyb i zimnym wnętrzem.
Biorąc pod uwagę gabaryty samochodu z przodu miejsca jest wystarczająco. Z tyłu jestgo troche mniej ale nawet dorosłe osoby nie mogą narzekać, a tym bardziej 1,5 roczny brzdąc.
Połączenie wyciszenia z cichą rzędową szóstką załuguje tylko na taką ocenę. Szumy pojawiają sie przy większych prędkościach ze względu na lusterka boczne.
Wypadkowa pojemności silnika - automatycznej skrzyni - gabarytów - napędu 4x4 może mieć tylko jeden wynik. Naiwnym byłoby spodziewanie się spalania poniżej 10l. Jest średnio ok 12,5 l i tyle się spodziewałem.
Za auto z silnikiem 3.2 i właściwie pełnym wyposażeniem (wersja summum + pakiet xenium, webasto i kilka innych dodatków z zakresu bezpieczeństwa itp.) zapłaciłem cene porównywalną do niemieckich 2 litrowych TDI. Zawsze mogło by być taniej ale cóż ....
Samochód jest nowy więc ocena nie może być inna.
Jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 243KM 179kW [l/100km]