Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

siedlecki@fuw.edu.pl, 13 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2009
Volvo XC60 I SUV 2.4 D5 185KM 136kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : POzytywnie zaskoczyła mnie automatyczna skrzynia, wyciszenie i tzw. trzymanie się drogi.
Samochód wyjątkowo oddaje filozofię volvo. To jest według mnie powrót do dawnych korzeni. Bezpieczeństwo , ergonomia , przyjemność z jazdy esencja volvo. Widać zę inżynierowie volvo lubią swoją robotę.
Silnik D5 w wersji 185 KM jest wystarczający . Cichy i elastyczny Bez zarzutów.
Miłe zaskoczenie. Porównywalny z DSG.
Doskonale trzyma się drogi. Zwłaszcza na zakrętach mimo swojej masy prowadzi się precyzyjnie.
Doskonała. Na duży plus zasługuje pocieniony słupek A. Gdy się przesiadam do innego samochodu odczuwam tę różnicę. W moim Volvo się już przyzwyczaiłem. Duze lusterka -super.
To co lubię w Volvo to to ze nie udziwniają deski rozdzielczej i z zamkniętymi oczami można obsługiwac wszystkie przyciski. Nawet przesiadając się modelu na model nie trzeba się uczyć od nowa.
Bardzo szybko działą ogrzewanie. Klima mogłaby działać odrobinę wydajniej . Przy takim dużym wnętrzu trwa to o 30 sek. dłużej niż powinno.
Miejsca dla kierowcy duuużo. Po odsunięciu do tyłu na max , niewiele pozostaje miejsca dla tych z tyłu.
Bardzo cichy diesel. W odniesieniu do szeregu innych samochodó to mogę powiedzieć że nie słychąć szumu powietrza , kół i oczywiście silnka.
Zbyt duże zużycie paliwa przy jeździe autostradowej. Moze to wynikac z bardzo dużej powierzchni czołowej. Ale i tak mieści ogólnie się w normach podawanych przez producenta.
Dobre auto musi kosztować. Ale przed zakupem dokonałęm szczegółowych analiz z podobnymi: Q5, Tiguan. I okaząło się że XC60 nie jest aż tak drogie w stosunku do tego co oferuje.
Wymieniono dyszę spryskiwaczy. W ramach akcji fabrycznych przesterowano komputer ale nie wiem dlaczego. Chodziło chyba o sterowanie wypalniem filtra cząstek stałych.
Żadnych problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]