Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

jacusix, 5 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2009
Volvo XC60 I SUV 2.4 D5 185KM 136kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Szumy wiatru podczas jazdy powyżej 120 km/h.
Auto raczej dla kogoś 40 + lub zmęczonego życiem 30+ z dziećmi i żoną na głowie. Poprawne do granic możliwości. Nie można się w nim doszukiwać jakichkolwiek znamion zacięć sportowych. Nawet gdy do tej pory lubiłeś przecisnąć to w tym aucie po prostu siedzisz i jedziesz zgodnie z przepisami. Siedzenia pół skórzane najwygodniejsze w jakich siedziałem dlatego jazda w tym samochodzie to po prostu relaks. Po złożeniu tylnych siedzeń spokojnie przewozisz panele wraz z listwami, pralkę, lodówkę czy co tam innego przyjdzie Ci do głowy. Przyczepka przydaje się coraz rzadziej. Mój egzemplarz jest bez wbudowanej nawigacji. Na początku myślałem, że jest to minus ale w miejsce ekranu wstawiłem przyklejany uchwyt magnetyczny i doskonale tam pasuje telefon wraz z google maps i yanosikiem. Dużo lepsze rozwiązanie niż oryginalna mapa. Co prawda można w to miejsce wstawić chińskie radio na androidzie ale też jest to koszt pow. 1200 zł przy samodzielnym montażu i zamówieniu radia z Chin. Telefon spisuje się dożo lepiej. Jedyną wadą wadą jaką do tej pory zauważyłem to szumy wiatru przy prędkości pow 120 km/h. Widzę, że jest to raczej wina ogólnej bryły auta niż jakiegoś jego elementu. Auto raczej dla kogoś z rodziną i dużym bagażem do wygodnego podróżowania. Napęd na 4 koła, wysokie opony. Powiedziałbym, że auto najbardziej uniwersalny gdy posiadasz rodzinę.
W moim przypadku musiałem przepłukać układ chłodzenia odkamieniaczem ponieważ lewa strona samochodu nie grzała. Zakamieniona nagrzewnica. Po tym zabiegu problem zniknął.
Bardzo dożo miejsca dla każdego
Szumy wiatru podczas jazdy powyżej 120 km/h.
Jak w każdym aucie. Zawsze coś może się zdarzyć.
Jeżeli nie było wcześniej grzebane to raczej brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]

8,7