Ocena kierowcy - Volvo XC70 I

drabek, 13 lat temu
Silnik 2.4 D5 AWD 185KM 136kW
Rok produkcji 2005
Volvo XC70 I 2.4 D5 AWD 185KM 136kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Bylem zaskoczony iloscia wyposazenia w porownaniu z konkurencja. Lubie gdy zalacza sie naped na 4 kola.
Ogolnie bardzo ladne auto. Wiem , ze to kwestia gustu ale jak dla mnie idealny. NIe chce SUV bo wydaje mi sie, ze to za duze auto na miasto. Podoba mi sie wyzsze zawieszenie, naped prtzenoszony w razie koniecznosci na wszystkie kola. Bardzo wygodne i dobrze wyposazone w porownaniu do konkurencji. Przed zakupem przygladalem sie A6 Allroad ale w tej samej cenie byly na ogol slabiej wyposazone. Dodatkowo koszt serwisu i utrzymania wskazywal ze w przypadku Audi bedzie wiekszy. I cale szczescie ze kupilem Volvo bo tego modelu jest malo na drogach i jest to jakby auto dla wybranych. Owszem ma swoje wady i humory ale ktore auto ich nie nie ma? Serwis jest drogi ale tez nie najdrozszy wiec nic takiego sie nie dzieje gdy raz w roku zaprowadze na serwis i przeglad. Z niecierpliwoscia czekalem na nowszy model ale poza ladniejszym wnetrzem nie ma nic co by mnie zachwycilo wiec zostaje przy swoim.
Lubie odglos tego 5 cylindrowego diesla. Calkiem przyzwoite przyspieszenie jak na takie auto.
Skrzynia biegow.. hmm volvo stwierdza, ze nie potrzeba wymieniac oleju w skrzyni (geartronic) jednak czytajac forum poswiecone temu pojazdowi odkrylem ze jest to wskazane! Sprawdzilem stan w mojej skrzyni i zdecydowalem ze lepiej wymienic. Nalezy jednak pamietac, ze ma to byc specjalny olej!! Uzycie innego wiaze sie z uszkodzeniem skrzyni!
Doskonale tlumi nierownosci w drodze. Haldex i dstc dziala dobrze w warunkach zimowych czy na blotnej lub mokrej nawierzchni. Szczerze powiedziawszy bylem zachwycony jak na wielosezonowych oponach ( pirelli scorpion str) dobrze prowadzi sie w sniegu.
Widok zza kierownicy mysle ze doskonaly. Duze lusterka daja dobra widocznosc. Tylnia szyba to koncowka auta wiec rowniez latwiej podczas parkowania.
Baaardzo wygodne fotele. Sporo miejsca na nogi zwlaszcza z przodu. Troszke wiecej przydaloby sie z tylu. Nie pisze o dwoch fotelach w bagazniku gdyz to wiadomo, ze dla dzieci. Doskonaly na dlugie trasy. Czasami po przejechaniu 500km nie chce mi sie z niego wychodzic;)
Automatyczna klimatyzacja dziala jak nalezy. Podgrzewane fotele to mily dodatek na chlodne dni.
Z przodu mysle ze jest dobrze. Troszke wiecej miejsca na nogi z tylu przydaloby sie. Ogolnie ok
A to calkiem niezle! Przy gwaltownym przyspieszeniu slychac pomruk silnika. Poza tym eee nie wiem bo slucham radia.
Coz 2.5 litra silnik musi sie napic zwlaszcza na krotkich dystansach gdy sie nie rozgrzeje lub gdy go troche przyciskamy. W miescie wychodzi mi ok 10l ON na 100km na krotkich odcinkach (4-5km w jedna 4-5 w druga tyle mam do pracy). Na dlugich trasach 1600km wyszlo mi 6.2l/100km. (dwie osoby plus dziecko i bagaznik pod sufit zaladowany) Fakt ze nie przekraczalem 150km/h. Z tego co zauwazylem to najbardziej ekonomiczna jazda na autostradzie to ok 120-130 km/h.
Kupilem auto 3 letnie, uzywane z salonu. Jestem drugim wlascicielem. Pierwszy wlasciciel zakupil ten sam model tyle ze prawie trzy lata mlodszy. Gdybym posiadal taka ilosc pieniedzy tez bym tak zrobil bo auto jest super. Moje kosztowalo mnie polowe tego ile kosztowalo jako nowe. Dealer przylozyl sie i wszelkie usterki ktore wskazalem zostaly usuniete nim odebralem auto( nowe opony, klocki hamulcowe, wymieniony przedni zderzak ktory mial male pekniecie itp.) NIe wszystkie wykonczenia w aucie sa najlepszej jakosci. ( nie podoba mi sie zamek schowka w desce, i konsola od sterowania oknami i lusterkmi) Niektore elementy mam wrazenie jakby byly z tanszego modelu. Nie zmienia to faktu ze jestem z auta zadowolony i napewno jeszcze troche je bede mial.
Mialem problem z przewodami elektrycznymi od prawego lusterka. Podobno korozja przewodow. Zwarcie powodowalo, ze lusterko sie caly czas ruszalo chcac ustawic do danych z komputera. Wymienione cale lusterko bez szkla tzn. tylko obudowa, kable. Ostanio czasem po zamknieciu samochodu pilotem drzwi kierowcy sie same otwieraja mimo ze alarm zalaczony.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 AWD 185KM 136kW [l/100km]