Ocena kierowcy - Volvo XC70 II Kombi

thonick, 8 lat temu
Silnik 3.0 T6 304KM 224kW
Rok produkcji 2012
Volvo XC70 II Kombi 3.0 T6 304KM 224kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Mam wersję 330KM z programem Polestar. Samochód spełnia wszystkie moje potrzeby, z jednej strony bardzo komfortowy i przestronny, z drugiej strony świetny silnik i osiągi dają bardzo dużo satysfakcji.
Chyba jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy element samochodu. Duży, mocny i dosyć oszczędny.
Jest dobrze, lepiej niż w pierwszej generacji XC70 ale niestety nadal daleko do doskonałości. Kultura pracy skrzyni mogłaby być lepsza. Niestety zachowuje się nieco nerwowo, zwłaszcza w trybie Sport. Podobno to wynik wgrania Polestara, ale nie wydaje mi się to prawdą. Znaczna poprawa nastąpiła po wgraniu aktualizacji oprogramowania, np ustąpiło dokuczliwie odczuwalne redukowanie biegów przy hamowaniu.
Four-C ze swoimi 3 trybami jest super. Na nasze polskie wądoły tryby Comfort i Sport dają radę. Na równe drogi i autostrady Advanced i można jechać.
Bardzo dobra we wszystkie strony.
Skromnie, ale wszystko pod ręką i intuicyjnie umiejscowione. Dobra, inżynierska robota.
Super, szybko chłodzi, szybko grzeje, do tego wentylowane i podgrzewane przednie fotele.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu mogłoby być więcej miejsca na nogi. Po przesiadce z Mondeo mam wrażenie, że z tyłu w XC70 jest przyciasnawo.
Wyciszenie wzorcowe, w kabinie jest cicho i przyjemnie, niezależnie od prędkości.
Serwis dość drogi. Spalanie wysokie ale przyzwoite jak na taki silnik.
Wg mnie samochód wyceniony za wysoko, ale daje tyle radości z jazdy, że szybko zapomina się o wydanych na niego pieniądzach.
Na razie brak.
Równiez brak. Odpukać.